שתף קטע נבחר

טאואר: ההפסדים עלו ל-55 מיליון דולר

חברת השבבים ממגדל העמק ממשיכה להציג הפסדים: הפסדיה גדלו ברבעון הראשון של השנה בשיעור של 43% השוואה לרבעון המקביל אשתקד. ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר: "למרות הקשיים בטווח הקצר, צבר הלקוחות החדשים, המוצרים והפרוייקטים בטכנולוגיות הייחודיות משביעי רצון"

טאואר סמיקונדקטור, יצרנית המעגלים משולבים ממגדל העמק, הפסידה ברבעון הראשון של 2005 סכום של 55.3 מיליון דולר, גידול של 43% בהפסד הנקי בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

 

ההפסד גדול פי 2.4 מההפסד ברבעון הרביעי של 2004, שהסתכם ב-23.3 מיליון דולר, אך כלל רווח הון של 32 מיליו דולר ממכירת מניות סייפן.

 

הכנסות החברה ברבעון הראשון של 2005 הסתכמו ב-23.2 מיליון דולר. ירידה של 14% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד 2004; וצימצום של 22% בהכנסות לעומת הרבעון הרביעי של שנת 2004.

 

ראסל אלוואנגר, המנכ"ל החדש: "החברה שואבת עידוד רב"

 

החברה צופה כי הכנסות הרבעון השני של 2005 יהיו בטווח שבין כ-26 לכ-28 מיליון דולר.

 

בחודש מאי 2005, החברה והבנקים חתמו על מכתב כוונות, לפיו הבנקים יזרימו מימון בסכום של עד 30 מיליון דולר, וזאת בכפוף לגיוס סכום דומה מהשקיעים. טאואר, יחד עם חלק מבעלי המניות שלה והבנקים המלווים, מנהלים דיונים בהקשר של מימון נוסף לחברה, בסכום של כ- 60 מיליון דולר.

 

במהלך הרבעון הראשון של 2005, הנהלת טאואר יישמה צעדי התייעלות משמעותיים לחיסכון בהוצאות, הקטנת מבנה העלויות וצמצום תזרים ההוצאות. בחודש מרץ דיווחה החברה על השלמת תהליך צמצום מצבת כח האדם, כחלק מתוכנית חסכון כוללת המתמקדת בהתייעלות תפעולית.

 

ראסל אלוואנגר, מנכ"ל החברה אמר כי, "למרות הקשיים בטווח הקצר בשווקים בהן פועלת טאואר, צבר הלקוחות החדשים, המוצרים והפרוייקטים בטכנולוגיות הייחודיות משביעי רצון. אלוואנגר הוסיף עוד כי, "החברה שואבת עידוד רב מלקוחותיה שאומרים כי הערך המוסף של חלק מאותם אבות טיפוס הינו משמעותי ובהתאם לכך, ימשיך למצב את טאואר כיצרנית ייחודית בשנים הבאות". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר
ממשיכים להפסיד
מומלצים