שתף קטע נבחר

עלו ברשת: קונים ביחד

ספריית המשחקים, כך מאתרים, כתובת דואר אלקטרוני, התמרורים הכי מוזרים בעולם, איך לתכנן לוח תורנויות כמו שצריך, ריפוי בצחוק, פאזל האירופי הגדול, וגם: כל מה שכדאי לדעת אם הסתבכת עם המשטרה

פייבוריט: לקנות בקבוצה

 

אתר חדש מנסה לגבש גישה צרכנית חדשה, ולספק לציבור הגולשים ברשת כלים להתארגנות משותפת לשם קנייה מרוכזת של פריטים. המטרה: להוזיל את מחירם באופן ניכר ולהשיג לצד ההנחות תנאי תשלום נוחים ושירות זמין של תמיכה ותיקונים.

 

בניגוד לאתרים אחרים שמציעים שירות דומה, לקנות בקבוצה הוא האתר הראשון (ככל הידוע לנו) המנסה להעתיק את הגישה האופיינית לקניות ברשת גם לחנויות לא מקוונות. האתר מאפשר לכל גולש להקים

 קבוצה לשם רכישה של פריט כלשהו (ואין הגבלה על סוגי הפריטים).

 

כשיצטרפו לקבוצה שלו גולשים נוספים שיבקשו לרכוש פריט זהה, יוכלו החברים לבקש הצעות מחיר מחנויות שונות - ברשת וברחוב - בתנאים אטרקטיביים. לצד ההתארגנות המקוונת, מציע האתר גם פורום לייעוץ מקדים ולאיסוף מידע על כל פריט. ההצטרפות לקבוצות יכולה להתבצע על בסיס אזור המגורים, או לפי הפריט המבוקש. האתר הושק לפני כשבועיים ולכן מספר הקבוצות בו עדיין מינימלי, אך יש להניח שאחרי שתקראו שורות אלה יתוספו לו עוד קבוצות רבות.

 

 

משטרה: יש לך את הזכות

  

יצחק גיסיס ומאיר לוי, שני קציני משטרה בכירים בדימוס, הקימו את הצילו - אתר פרטי חדש, שתכליתו היא מידע וסיוע לציבור בעניינים הקשורים בעבודת המשטרה.

 

גיסיס ולוי מייעדים את האתר לאזרחים שחוו מפגש כלשהו עם נציגי המשטרה וזקוקים למידע בעניין זכויותיהם וחוקיות המהלכים כלפיהם. האתר מיועד גם למי שזקוקים לעזרת המשטרה בעניינים שונים ולא יודעים לאיזה גוף עליהם לפנות, ומה נדרש מהם לעשות עוד בטרם פנו למשטרה. האתר מציג כבר עתה מדריכים ומאמרים אודות פעילויות שונות של המשטרה, אולם מטרתו העיקרית היא הדיאלוג עם הגולשים, ועל כן עיקר המידע יסופק במתכונת של מענה לשאלות. את השירות הזה מעניקים שני הבכירים בחינם. יפה.

 

שימושי 1: בחזרה לעברית

 

גם אתם ניסיתם לא אחת להעתיק טקסטים מאתרים בעברית, והתייאשתם כאשר במסמך הוורד שלכם התקבל טקסט מג'וברש והפוך משמאל לימין? מפעילי האתר פליפר מעמידים לרשותכם ממיר טקסטים פשוט ונוח,

אליו תוכלו להעתיק את הטקסטים המקוריים - וממנו להעתיק בחזרה את הטקסט העברי התקין, כך שיתאים לעיבוד בתוכנת וורד.

 

שימושי 2: סדר בסידור העבודה

 

ועוד כלי יעיל מאוד, שיצר למענכם המתכנת החובב ועלום הפרטים בן-ציון: תוכנה לניהול ותיכנון לוח משמרות עבודה. האתר מאפשר לראשי צוותים, רכזים, מנהלי משמרות ואפילו תורני משמעת ואחראי תורנות בצבא, לקבוע לוחות למשמרות, תורנויות וכוננויות.

 

זאת, תוך איסוף נתונים מקדים אודות ימי העבודה המתאימים לכל עובד ועובד. התוכנה מאפשרת ליצור לוח משמרות של עשרות עובדים, ובתום תהליך ההזנה של הנתונים בודקת אם הנתונים מתאימים להגדרות היסודיות של לוח התורנויות, ואם אכן כל המשמרות הנדרשות אוישו. נחמד מאוד.

 

מדריך: חפשו בכיר

 

פיצ'ר יפה ומעניין, שנולד בשיתוף פעולה עם זירת העסקים של העיתון גלובס - מאגר המידע על בכירים ונבחרים. המאגר הזה כולל 28 אלף נבחרי ציבור, מנהלים בכירים, ראשי רשויות ממלכתיות, מקומיות ואחרות, וגם אנשי עסקים, מנכלים, אנשי תקשורת מובילים ואפילו קציני צבא בכירים. מצד שני, המאגר הזה כולל גם אותנו, אז ייתכן שלא כצעקתה.

 

מחשבים: הכל על הפאלם

 

עוד אתר קהילתי מבוסס מידע מהגולשים ומפורומים,

המתמקד במידע על מכשירי פאלם וניידים אחרים. האתר מביא חדשות, סוקר חידושים ואביזרים נלווים, מפרסם ביקורות ומציע תוכנות להורדה לצד לוח למכירת מכשירים מיד שנייה.

 

דואר אלקטרוני: מאגר הכתובות הגדול

 

האינטרנט הזה באמת סבבה, אבל יש איתו רק בעיה אחת קטנה שכל אחד מכם ודאי חווה על בשרו לא אחת. אם איבדתם פעם כתובת אי-מייל של מישהו, אין לכם שום דרך בעולם לשחזר אותה. אפילו מספרים של טלפונים סלולריים אפשר למצוא אם מתאמצים קצת. כתובות דואר אלקטרוני לעומת זאת - יוק.

 

לפיכך, מעניין יהיה לעקוב אחר היוזמה הפרטית הזו, ועל האופן שבו היא תתקבל אצל ציבור הגולשים בארץ. מצא אי-מייל הוא מנוע חיפוש לכתובות דואר אלקטרוני, ומפעיליו הבינו שהדרך היחידה להציע שירות שכזה היא הדרך הארוכה והקשה: הרשמה. כל גולש שמעוניין להשתמש במאגר נדרש למלא כרטיס מידע אישי, כולל כתובת המייל שלו. מפעילי האתר מוסיפים למאגר כתובות דואר אלקטרוני מהמגזר העסקי, הממלכתי, האקדמי והציבורי - אולם באמצעות ההרשמה הם מקווים להרחיב את המאגר גם למשתמשים הפרטיים, גולשים כמוני וכמוכם. נחזור לשם בעוד כמה חודשים לבדוק אם היוזמה אכן הצליחה.

 

משחקים: קונסולה להשכרה

 

יונתן קוגן מפעיל את הפסקת משחק, אתר חדש המציע השכרה של משחקי קונסולה (פלייסטיישן, XBOX ועוד) באמצעות מנוי חודשי. 

 

תמורת 99 שקלים בחודש יכולים המנויים להחליף מספר בלתי מוגבל של משחקים, ללא מגבלת זמן ומועד להחזרה. האתר מציע גם שירות תור מקוון, שבו יכול כל גולש להגדיר את המשחקים שבהם הוא מעוניין - ובכל פעם שיחזיר משחק לספרייה יישלח אליו מייד המשחק הפנוי הבא בתור שקבע.

 

בורסה: ספונסר לשוק ההון

 

ספונסר הוא כינויו של מפעיל האתר באותו שם, המציג סקירות שבועיות מקיפות על שוק ההון, ומנתח בטקסטים ובגרפים מניות שהוא מאמין בהן. האתר מושקע, רחב ואסתטי, והטקסטים הכלכליים קריאים ביותר. מפעיל האתר ניהל עד לאחרונה את פורום שוק ההון באתר הכלכלי הפרטי דיבורסה.

 

הצחוקיה: קשקשת ברשת

 

והנה המקבץ השבועי של קשקושי רשת להנאתכם: סרטונים, משחקים, אתרים משונים ודאחקות להעלאת המוראל.

 

יוגת צחוק: אין כמו צחוק טוב להעלאת המוראל, אבל במקרה הזה הצחוק עשוי להיות היסטרי. הגורו ההודי יוגי ראמוש מציע לגולשים יוגת צחוק מקורית להרפיה ושלווה.

ראמוש מדגים את טכניקת הצחוקים שלו ואתם מוזמנים ליפול מצחוק ממנו. (שלח: עמית פל).

 

אנשים במעילים: ואם כבר צחוקים - הנה קטע וידאו שמתעד מופע קצר של שני מצחיקנים חמודים במעילים ארוכים, שמצליחים לסחוט פרצי צחוק מהקהל גם בלי להוציא מילה אחת מפיהם. (שלחה: לאה).

 

תמרורים מטומטמים: לטיפשות אין גבולות. כך עולה מעיון ממושך בגלריה הזו המציגה מאות תמרורים ושלטים ציבוריים שההגדרה תמוהים קטנה עליהם. השלטים האלה צולמו ונשלחו לאתר בידי גולשים מכל העולם, שגם מציעים בטוקבקים גרסאות משלהם לביאור השלטים. אגב כך, הם מוכיחים שמקוריות יתר בציור אייקונים גרפיים לפעילויות טריוויאליות היא לפעמים סתם נלעגת. (שלח: עמית פל).

   

מבחן גיאוגרפי: חושבים שהידע הגיאוגרפי שלכם מסודר, ושאי-אפשר להפתיע אתכם? הנה משחק שנולד במיוחד בשביל לקבור לכם את הביטחון העצמי, ומאפשר לכל אחד להפגין את בורותו המופלאה במיקומן של מדינות אירופה על פני המפה האילמת של היבשת. נסו ותיווכחו (שלח: עמית פל).

 

קונדום בטעם בונזו: מגוחך ככל שזה נשמע, מדובר למעשה בעניין רציני כמו קבר: האתר הזה מציע לגולשים רכישה מקוונת של קונדומים לכלבים. לא מדובר בעוד אביזר אופנה מצועצע - אלא בהתקן חיוני שנועד לצמצם ככל האפשר את הנזקים הנוראיים שגורמים בעלים לכלביהם בניתוחי סירוס לא מוצלחים, ולמנוע השמדה המונית של כלבי רחוב לא רצויים. הקונדומים הניסיוניים שמציע האתר הזה באים בשלוש מידות, והיעילות שלהם עדיין נבדקת - אולם היצרנים לא מוצאים סיבה שיהיו אפקטיביים פחות מאלה המשמשים את בני האדם. (שלח: אסף שוסטר).

 

מכות בטוסיק: ואם חשבתם שלא נוכל לרדת נמוך מזה, טעיתם: בכתובת המיותרת הזו תוכלו להתוודע לסרטון ילדותי ואידיוטי, שמגשים חלום לכל חזיר שוביניסט שתמיד התאווה להחטיף למישהי בטוסיק (ובצדק, מחשש לחייו). למענכם משילה דוגמנית פלאשית עבת ישבנים את מכנסיה, וממתינה לכף היד שלכם. הגניחות והתגובות הרוטטות שלה מותאמות לעוצמת הכאפה על ישבנה. (שלח: מישל דורושינסבקי).

 

שלד מהארון: ולסיום הנה שלד פלאש סימפטי, שנענה בקלות לתזוזת העכבר שלכם, לצלילי הטוקטה של באך. סתמי לגמרי אבל חמוד. (שלח: גבריאל קרדה).

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסתבכתם עם המשטרה? יש עזרה
מומלצים