שתף קטע נבחר

התאונה הקטלנית: "ביקשנו מאבא להפסיק לנהוג"

ארבעה בני משפחה נהרגו אתמול כשנהג מכונית פרטית, בן 81, סטה ממסלולו והתנגש חזיתית במשאית. בתו: "לא פעם ביקשנו מאבא שיפסיק לנהוג, חששנו מאוד שמשהו נורא יקרה"

יחזקאל אברהם, שנהג אתמול (יום ה') במכונית פרטית והתנגש במשאית בעמק יזרעאל, היה בן 81 במותו. יחד עמו נהרגו אשתו, מרסל בת 66, והאחייניות שהגיעו מהודו - סילביה מונטה בת 54 ואיבי סמואל בת 60. הבת, רחל, אמרה ל-ynet בדמעות: "לא פעם ביקשנו מאבא שיפסיק לנהוג, חששנו מאוד שמשהו נורא יכול לקרות ולצערנו, זה בסוף מה שקרה".

 

אברהם, שנהג במכונית פולקסוואגן פולו, מכיוון עפולה לכיוון בית שאן, וסטה מסיבה שאינה ברורה מנתיב נסיעתו. הוא התנגש חזיתית בסמיטריילר שנסע מולו והוביל מכולה עמוסה. רכב שהגיע מאחור וניסה להימלט בכדי לא להתנגש ברכב הפרטי סטה לתעלה. לנהג הרכב ולנהג המשאית בה התנגשו לא קרה דבר.

 


שיירי מתכת שפעם היו מכונית (צילום: חגי אהרון)

 

במשטרה הצביעו שוב על "הגורם האנושי" כסיבה לתאונה הקטלנית. מפקד אגף התנועה במרחב העמקים, רב-פקד ז'ק דן, אמר ל-ynet: "כנראה שהנהג ייקח עמו את הסוד לקבר ולא נדע לעולם מה גרם לו לסטות מנתיב נסיעתו. זה קטע כביש ישר ותקין. אין שום הצדקה לסטייה לנתיב הנגדי, ולכן שוב לצערי הגורם האנושי מביא לקורבנות בנפש".

 

מנהל מד"א אזור העמקים, יוסי גורן, שהוזעק למקום התאונה, סיפר: "זו ממש קטסטרופה אמיתית מה שהתחולל פה. מראה קשה במיוחד. לא ניתן לזהות שהגוש מתכת הזה היה פעם רכב, ולצערי נאלצנו לקבוע את מותם של ארבעת הנוסעים". 

 

אתמול אחר הצהריים נפוצה במשפחה הידיעה שהיתה תאונה וייתכן שההורים מעורבים בה. מיד עם קבלת הידיעה המרה, התכנסו הקרובים בבית המשפחה בבית שאן. "המוות שלהם הוא מכה מאוד קשה עבורנו. נתקשה להתאושש", אמרה הבת רחל כשצידה אחיה, מגי ואלברט, "הם היו מאוד מאושרים בימים האחרונים משום שאירחו את שתי אחייניותיו של אבא מהודו. הם נסעו עם אמא לבדיקה בבית החולים בעפולה, בדיקה שממנה לא שבו".

 

לא מזמן נסע אבי המשפחה למשפחתו בהודו. שתי האחייניות שנהרגו, בנותיה של אחותו, ביקרו גם בעבר בישראל. 

 

יחזקאל אברהם עסק במשך שנים כווטרינר. הוא למד בהודו ובאנגליה והועסק על-ידי המפעלים האזוריים הסמוכים לבית שאן, בהם "עוף טוב". מרסל עבדה כמטפלת בקשישים בקיבוץ שדה אליהו. מאז שיצאו השניים לפנסיה, הקדישו ימים כלילות לעשרת נכדיהם. בשעה 13:00 יובאו יחזקאל ומרסל אברהם למנוחות במושב תל תאומים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
המכונית ההרוסה
צילום: חגי אהרון
צילום רפרודוקציה: עמית מגל
יחזקאל אברהם
צילום רפרודוקציה: עמית מגל
צילום רפרודוקציה: עמית מגל
מרסלה אברהם
צילום רפרודוקציה: עמית מגל
צילום רפרודוקציה: עמית מגל
איבי סמואל
צילום רפרודוקציה: עמית מגל
צילום רפרודוקציה: עמית מגל
סילביה מונטה
צילום רפרודוקציה: עמית מגל
צילום: חגי אהרון
המשאית לאחר התאונה
צילום: חגי אהרון
מומלצים