שתף קטע נבחר

בן 16 אנס את אחיותיו ונשלח להוסטל טיפולי

בית המשפט המחוזי בתל-אביב בחר שלא להרשיע נער חרדי בן 16 שאנס את שתי אחיותיו. הנער נשלח להוסטל טיפולי בפיקוח קצין מבחן. השופטים נימקו את החלטתם: "במציאות האלימה שבה חי הנער, הוא מצא באחיותיו מקור נוח, זמין ולא מאיים לסיפוק צרכים פיזיים"

ומי ירחם על הקורבנות? נער חרדי בן 16, שהודה באונס בתי אחיותיו בנות ה-7 וה-9 במשך שנתיים לא הורשע, ובית המשפט המחוזי בתל-אביב העדיף לשלוח אותו להוסטל טיפולי בפיקוח קצין מבחן. ההחלטה שהתקבלה לפני כשבועיים הותרה היום (א') לפרסום.

 

השופטים סביונה רוטלוי, אברהם טל ועפרה צ'רניאק דחו את טענת התובעת, אנה אבידוב, שביקשה לגזור עליו מאסר ממושך בפועל. הם העדיפו לאפשר לו לעבור שיקום וטיפול בקבוצה לעברייני מין מתוך התחשבות במסכת חייו הקשה, לאחר שסבל מאלימות פיזית קשה מצד אמו. הם גם התחשבו בעובדה שאמו ידעה על המעשים ולא עשתה דבר בנדון.

 

המעשים התגלו רק לאחר שהנער החל בתהליך של חזרה בשאלה, והשתתף בקבוצות של נוער שוליים. אז החליט להתלונן על כך שאמו היכתה אותו. כאשר נחקרה במשטרה, סיפרה שהנער נהג לאנוס את אחיותיו הקטנות.

 

השופטים קבעו בגזר הדין כי "במציאות האלימה שבה חי הנער, הוא מצא באחיותיו מקור נוח, זמין ולא מאיים לסיפוק צרכים פיזיים ורגשיים, ודרך להשגת תחושת שליטה כפיצוי לחסכיו".

 

בנוסף כתבו: "איננו יכולים להתעלם מכברת הדרך שאותה עשה הנאשם מאז גילוי העבירות. המסגרת המשפחתית לא יכלה לשמש לו מסגרת תומכת, אלא מסגרת אלימה ותובענית. יצוין עוד כי האם נהגה להכות את שבעת ילדיה, ואף את בעלה - שנהג להיעלם מהבית בכל פעם שהיכתה אותו".

 

רק בסוף השבוע נמתחה ביקורת חריפה במערכת המשפט שלא מצאה לנכון להעניש את הנער החשוד ברצח ברחובות על עבירות קודמות. הנער גם לא נשלח למוסד סגור לעבריינים ובמקום זה נשלח להוסטל טיפולי: "שוב אנו רואים שהחמלה של בתי המשפט על בני נוער עולה ביוקר. מדובר בנער שעבר לא פעם את החוק וזאת אחת התוצאות של מעשיו", אמרו גורמי משטרה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
אילוסטרציה
צילום: גיל נחושתן
מומלצים