שתף קטע נבחר

קרית מלאכי הופכת לאזור פיתוח א'

שרי התמ"ת והאוצר חתמו על תיקון שיאפשר ליזמים, המשקיעים בקרית מלאכי, לקבל מענקים והטבות מס גדולים יותר, במטרה ליצור תעסוקה בעיר מוכת האבטלה

העיר קרית מלאכי תיחשב מעתה כאזור עדיפות לאומית א'. כך קובע תיקון לצו לעידוד השקעות הון, עלי חתמו שרי התמ"ת והאוצר.

 

מרכז ההשקעות של משרד התמ"ת מעניק הטבות מוגדלות לתעשיינים המשקיעים באזורי פיתוח א', במסגרת החוק לעידוד השקעות הון. כך, לדוגמה, מאפשר החוק לחברות לקבל מענק של 24%-20% מערך השקעתם באזור פיתוח א', לעומת 10% מערך ההשקעה שהם מקבלים באזור פיתוח ב'.

 

עד כה נחשבה קרית מלאכי לאזור פיתוח ב'. בין היישובים בעלות מעמד של אזור פיתוח א' נמנות אילת, באר שבע, דימונה, טבריה וההתנחלויות ביש"ע. בין היישובים בעלות מעמד של אזור פיתוח א' נמנות אשדוד, טייבה, יקנעם, ומרבית המפעלים בירושלים ובאשקלון.

 

ב-3 השנים האחרונות אישר התמ"ת סיוע להשקעות הון של 11 מיליון שקל במפעלים בקרית מלאכי ובסביבתה. "לאור מצבה הכלכלי ושיעור האבטלה הגבוה, סבור משרד התמ"ת כי יש להגיש לעיר את הסיוע המקסימלי, וכי נוצר עיוות שיש לתקנו", נמסר ממשרד התמ"ת.

 

מנהל מרכז ההשקעות בתמ"ת, רו"ח חזי צאיג, אומר כי "שינוי מעמדה של קרית מלאכי יאפשר לממשלה לשתף את קרית מלאכי גם במסלול התעסוקה החדש במסגרתו מסבסדת המדינה את עלות העסקת העובדים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
הפגנות עובדי העירייה בקרית מלאכי (ארכיון)
צילום: זום 77
מומלצים