שתף קטע נבחר

אי.די.בי פיתוח: רווח של 184 מיליון שקל ברבעון

הרווח מהווה ירידה של 50% ביחס לרווח ברבעון המקביל אשתקד - על רקע רווחים חד פעמיים גבוהים שנרשמו בתקופה מקבילה. עלייה במרבית התוצאות השוטפות של החברות המוחזקות

חברת אי.די.בי פיתוח, המרכזת את פעילות קבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר ומשפחות מנור ולבנת, סיימה את הרבעון הראשון של השנה ברווח של 184 מיליון שקל - ירידה של 50% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווחים נבעה מהעובדה כי ברבעון המקביל אשתקד נרשמו רווחים חד פעמיים בולטים ממימוש השקעות והתאמות ערך, בהשוואה לרבעון הנוכחי. 

 

התוצאות השוטפות של החברות תרמו לרווחי החברה את כל הרווח ברבעון, כאשר רווחי מימוש השקעות הסבו הפסד של 2 מיליון שקל. מאידך, ברבעון המקביל רשמה החברה רווח של 317 מיליון שקל כתוצאה ממימושים והתאמות ערך.  בין הרווחים החד פעמיים אשתקד, תרומת סאיטקס כתוצאה ממכירת SDP לקודאק אשתקד, מימוש האחזקות באורמת, ומחיקת הפרשה בגין תבל, שהיתה רשומה בספרי דסק"ש.  

 

פילוח לפי מגזרי פעילות מעלה, כי מגזר התקשורת תרם 19 מיליון שקל לרווח (לעומת 143מיליון שקל ברבעון המקביל); מגזר הטכנולוגיה הסב הפסד של 15 מיליון שקל (לעומת רווח של 57 מיליון שקל ברבעון המקביל); מגזר התעשייה תרם 23 מיליון שקל - לעומת 96 מיליון שקל ברבעון המקביל; השירותים הפיננסים תרמו 103 מיליון שקל (לעומת 85 מיליון שקל ברבעון המקביל, עלייה שנבעה בין השאר מרווח הון של כלל ביטוח ממכירת שגריר); והנדל"ן תרם 83 מיליון שקל לעומת 8 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל - עלייה שמקורה בין השאר מתרומת עסקת הענק של מימוש קרקעות באשדוד בידי החברה הכלולה קי.בי.ע. 

 

העסקאות הבולטות האחרונות שביצעה הקבוצה באחרונה, היו רכישת 9.75% מכור תעשיות תמורת כ-440 מיליון שקל, רכישת מניות בלסאות (34.75%) בסלקום, על ידי דסק"ש, תמורת 625 מליון דולר, ורכישת השליטה בחברת התקשורת ברק על ידי כלל תעשיות.

 

ברבעון הבא צפויה לרשום דסק"ש את חלקה ברווח ההון של אלרון ממכירת מניות פרטנר. בנוסף, צפויה השלמת עסקת מכירת חברת אורן סמיקונדוקטור (המוחזקת על ידי אלרון) לצורן ככל הנראה ברבעון הבא. עוד צפויה סאיטקס לרשום רווח מהותי ממכירת חברת הבת סאיטקס ויז'ן. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן בלום
נוחי דנקנר
צילום: יונתן בלום
מומלצים