שתף קטע נבחר

הבן של חרירי: פירוק חיזבאללה? כן ולא

בנו של ראש ממשלת לבנון שנרצח, המתמודד בבחירות בלבנון, הסביר כי לא יוכל ליטול את הנשק מידי חיזבאללה, כיוון שאז לבנון היא זו שתאלץ להילחם ב"כיבוש הישראלי בשבעא", וכך תוצת מלחמה. מנגד, הבטיח כי יעמוד בהתחייבויות ויפרק את חיזבאללה מנשקו

סעד אל-חרירי (35), בנו של ראש ממשלת לבנון לשעבר שנרצח, המתמודד בבחירות לראשות ממשלת לבנון, מבהיר היום (א') בראיון ל"ניוזוויק" שאין בכוונתו לפרק את חיזבאללה מנשקו אם יבחר. לדבריו, הארגון יישאר חמוש כל עוד ישראל שולטת בחוות שבעא. אחר כך אמר בדיוק ההיפך והבטיח שידון עם חיזבאללה בפירוק הארגון מנשקו לאחר הבחירות.

 

"אחרי הבחירות אנחנו יכולים לשבת עם חיזבאללה ולדון בדרכי שלום, כפי שעשינו בעבר. ההבדל בין חיזבאללה לבין המיליציות האחרות הוא, שחיזבאללה מהווה התנגדות לכיבוש הישראלי. חלק מלבנון עדיין כבוש", טוען חרירי בן ה-35 ומתייחס לחוות שבעא, שהאו"ם קבע כי אינה שטח לבנוני כבוש וכי ישראל השלימה את הנסיגה מלבנון לפני חמש שנים.

 

"זהו שטח מאוד קטן, אבל אם ניקח את הנשק של החיזבללה, למרות ששבעא עדיין כבושה בידי ישראל, פירושו שצבא לבנון צריך להתנגד לכיבוש. אם צבא לבנון יתחיל להתנגד לכיבוש, פירושו שיש מלחמה בין לבנון וישראל".

 

לאחר שהביע את העמדה המסורתית נגד ישראל ודיבר בזהירות על חיזבאללה, נשאל חרירי אם בכוונתו להתעלם מהדרישה האמריקנית לפרק את חיזאבללה מנשקו. "אנחנו נפרק אותם. אנחנו נשב ונדבר אתם ונגיע לפתרון".

 

חרירי הביע התנגדות להסכם שלום נפרד בין לבנון וישראל. "לבנון היא מדינה קטנה. יש לנו כאן פלסטינים וישראל אינה רוצה אותם בחזרה".

 

על עתיד היחסים בין לבנון וישראל אמר חרירי כי השלום צריך לבוא באמצעות שלום כולל, לא נפרד. "היוזמה הערבית של הנסיך עבדללה שהוצגה ב-2002, היא מאוד רצינית. היינו רוצים שלום עם ישראל. אנחנו לא רוצים מלחמות. אני מקווה שתהליך השלום יתקדם אתנו, עם הסורים ועם כל מדינות ערב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אל חרירי. דברים והיפוכם (ארכיון)
צילום: רויטרס
צילום: איי אף פי
יישאר חמוש. נסראללה
צילום: איי אף פי
מומלצים