שתף קטע נבחר

החברה לישראל: הרווח זינק ל-479 מיליון שקל

הרווח זינק ביותר מפי 3 לעומת התקופה המקבילה אשתקד. החברה לישראל נהנתה מהמשך תוצאות מצוינות של חברות צים, כי"ל ובתי זיקוק לנפט. ללא הכנסות חד פעמיות הסתכם הרווח ברבעון ב-330 מיליון שקל, לעומת 110 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד

החברה לישראל, שבשליטת משפחת עופר, סיימה את הרבעון הראשון של השנה ברווח של 479 מיליון שקל - יותר מפי 3 לעומת הרווח בתקופה מקבילה אשתקד. ללא הכנסות חד פעמיות הסתכם הרווח ב-330 מיליון שקל - בדיוק פי 3 לעומת התקופה המקילה אשתקד.

 

החברה לישראל נהנתה מהמשך תוצאות מצוינות של כי"ל, בתי זיקוק לנפט (בז"ן), וצים.

 

חברת בז"ן סיימה את הרבעון ברווח של 281 מיליון שקל - זינוק של יותר מפי 4 לעומת הרווח הרבעון המקביל אשתקד. הגידול ברווחי החברה הוא על רקע עליית מחיר הנפט הגולמי והגידול במרווחים על רקע הביקוש למוצרי דלק.

 

כימיקלים לישראל סיימה את הרבעון ברווח נקי של 95 מיליון דולר - עלייה חדה של 195% לעומת הרבעון המקביל. השיפור נבע בעיקר מגידול בביקושים ומעליות מחירים, בעיקר באשלג, מגנזיום ובחלק ממוצרי הברום, וכמו כן תודות לייסוף האירו, הליש"ט והיין לעומת הדולר.

 

צים סיימה את תקופת הדוח ברווח של 65 מיליון דולר הכולל רווח הון של 31 מליון דולר ממכירת 3 אניות, לעומת רווח של כ-17 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הכנסות צים מהפלגות ומשירותים נלווים הסתכמו ברבעון ב-657 מיליון דולר - גידול של 19% לעומת הרבעון המקביל, עקב עלייה במחיר ההובלה הממוצע למכולה ב-16% ומגידול של 3% בכמויות המובלות. 

 

מי שממשיכה להסב הפסדים היא טאואר סמיקונדקטור, יצרנית המעגלים משולבים ממגדל העמק, שהפסידה ברבעון הראשון של 2005 סכום של 55 מיליון דולר, גידול של 43% בהפסד בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. החברה לישראל כללה ברבעון את חלקה בהפסדי טאואר בסך של 52 מיליון שקל, ומנגד הקטינה את ההפרשה לירידת ערך השקעתה בטאואר (שבוצעה בשנת 2004) בסכום של 48 מיליון שקל.

 

עידן עופר, יו"ר החברה לישראל, ויוסי רוזן מנכ"ל החברה, ציינו היום, כי האסטרטגיה אשר עוצבה לקבוצה ממשיכה לתת את פירותיה בביצועי החברות בקבוצה וכי החברה ממשיכה באסטרטגיה של השקעות והתרחבות באמצעות חברות הבת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיון פרג'
יוסי רוזן, מנכ"ל החברה לישראל
צילום: סיון פרג'
צילום: סיון פרג'
עידן עופר, יו"ר החברה לישראל
צילום: סיון פרג'
מומלצים