שתף קטע נבחר

משלחה של "ניקיטה" הורשע בשידול ובניסיון רצח

שלמה ארובס מירושלים הורשע ברצח ובשידול לרצח, לאחר ששלח את "ניקיטה" בת ה-17 לרצוח עבריין בדרום ואדם נוסף בבת ים. הוא הודה בפני מדובב שנשלח לתא המעצר שלו במיוחס לו, הודאה שעליה התבססה ההרשעה

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (ב') את שלמה ארובס בן 45 מירושלים בעבירות של ניסיון רצח, שידול רצח, שתי עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, ושתי עבירות של נשיאת נשק שלא כדין.

 

ארובס הורשע כי הוא זה ששידל את הנערה שזכתה לכינוי "ניקיטה" לבצע רצח. בהרשעתו כתבה השופטת שרה ברוש, כי היא אינה מאמינה לארובס, שלא סיפק הסבר קוהרנטי לסתירות הרבות שנתגלו בעדותו. לטענתה, הוא הפליל את עצמו בהקלטה שביצע מדובב שנכנס לתאו, לו סיפר את הדברים באופן חופשי ומרצונו.

 

על פי כתב האישום שפורסם בעבר, ארובס, דימיטרי ליטוויסנקי, בן 22 אופקים ואברהם כהן, בן 51 מנתיבות שידלו את "ניקיטה" לרצוח עבריין בדרום הארץ, ולאחר מכן שידלו אותה לרצוח אדם אחר בטיילת של בת-ים.

 

בסוף חודש מארס 2003 פנה אדם אל ארובס והציע לו לרצוח שני אנשים שעמם היה מסוכסך תמורת 30 אלף דולר. ארובס הסכים ואף קיבל מקדמה בסך 3,000 דולר. לאחר מכן הוא פנה אל "ניקיטה" וביקש ממנה לבצע את הרצח, וזו הסכימה

 

השופטים שלי טימן, תחיה שפירא ושרה ברוש קבעו כי הוא לא סיפק כל הסבר מתקבל על הדעת מדוע "ניקיטה" תמציא את הדברים נגדו, ומדוע אחיינו, אשר נחקר אף הוא במשטרה בפרשה, ימציא סיפורים נגד דודו הנערץ.

 

הם קבעו עוד כי הוא התאמץ לסתור את ראיות התביעה, אך הסבריו היו קלושים ועל יסוד כל אלו הם אינם מתקבלים את גירסתו המיתממת.

 

השופטים התייחסו בהכרעת הדין לעדותה של "ניקיטה" במהלך המשפט, וקבעו כי עדותה לא הייתה מהימנה. היא חזרה על תשובות בסגנון "לא זוכרת" ו"לא יודעת", ונראה היה כי היא לוקה במחלת שיכחה.

 

השופטים גם כתבו כי היא העידה שהבעת גיחוך על פניה, כשהיא מביטה בנאשם כל העת וכמו מבקשת ממנו אישור לדבריה. השופטים העדיפו את הודאותיה של "ניקיטה" במשטרה על פני עדותה בבית המשפט.

 

הם כתבו, כי עדותה אינה עדות אמת, שכן היא התחמקה מרוב השאלות כשעל פניה מבט משועשע.

 

בעבר כבר הוגש כתב אישום נגד הנערה עצמה, בעוון ניסיון רצח, קשירת קשר לביצוע פשע ונשיאת נשק. הצעירה סיפרה במשטרה: "התפקיד שלי היה ללחוץ על ההדק", אך בבית המשפט חזרה בה מהודאתה.

 

בחודש דצמבר האחרון הורשעה הנערה בעסקת טיעון בקשירת קשר לביצוע פשע, לאחר שבוטל האישום נגדה על ניסיון לרצח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משטרת תל אביב
ארובס. הורשע
צילום: משטרת תל אביב
צילום: דודו בכר
ניקיטה. עדות לא מהימנה
צילום: דודו בכר
מומלצים