שתף קטע נבחר

בנק לאומי: רווח של 528 מיליון שקל ברבעון

רבעון חזק לבנק לאומי: הרווח גדל ב-23% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. משקף תשואה להון של 14.9% לעומת 12.6% ברבעון המקביל אשתקד. השיפור נבע מגידול ברווח מפעולות מימון, גידול בהכנסות התפעוליות וגידול חלק לאומי ברווחי חברות כלולות - במיוחד החברה לישראל. מנגד, ההפרשה לחובות מסופקים גדלה ב-11%

רבעון חזק לבנק לאומי: הבנק סיים את שלושת החודשים הראשונים של השנה ברווח של 528 מיליון שקל - גידול של 23% ברווח לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח משקף תשואה להון של 14.9% לעומת 12.6% ברבעון המקביל אשתקד.

 

השיפור בתוצאות הבנק נבע מגידול ברווח מפעולות מימון, גידול בהכנסות התפעוליות על רקע גידול בפעילות לקוחות בשוק ההון, וגידול חלק לאומי ברווחי חברות כלולות - בפרט החברה לישראל שדיווחה היום על רווחי עתק של 479 מיליון שקל ברבעון.  

 

מנגד, ההפרשה לחובות מסופקים גדלה ב-11%, כמו כן חל גידול בהוצאות התפעוליות בבנק.

 

הרווח מפעולות מימון לפני הפרשה לחובות מסופקים הסתכם ברבעון ב-1.6 מיליארד שקל - גידול של 3% לעומת התקופה המקבילה. הגידול הושפע בין השאר מעלייה בפער הריבית שעמד בתקופה על 1.76%  - לעומת 1.62% בתקופה המקבילה אשתקד.

 

ההפרשה לחובות מסופקים עלתה ל-445 מיליון שקל. שיעור ההפרשה הכולל לחובות מסופקים ברבעון עמד על 1.06% מסך כל האשראי לציבור (במונחים שנתיים), לעומת שיעור של 0.96% בתקופה המקבילה אשתקד ולעומת 0.89% בכל שנת 2004.

 

ההכנסות התפעוליות הסתכמו ב-887 מיליון שקל - עלייה של 5% לעומת הרבעון המקביל, שנבעה בעיקר מגידול בהכנסות מעמלות מפעילות לקוחות בשוק ההון.

 

מנגד, ההוצאות התפעוליות והאחרות בבנק גדלו ב-4% והסתכמו ב-1.4 מיליארד שקל. העלייה נבעה מגידול בהוצאות של 30 מיליון שקל בהוצאות השכר - עלייה של 3.6% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בנוסף גדלו ההוצאות התפעוליות האחרות (אחזקת בניינים וציוד ופחת) ב-6% ביחס לאשתקד. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
גליה מאור, מנכ"ל בנק לאומי
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים