שתף קטע נבחר

מהגרים שנסחפו בים ניצלו בזכות מסר בבקבוק

מבריחי עובדים זרים נטשו סירה מלאה במהגרים כ-600 ק"מ מחופי קוסטה-ריקה. המהגרים, רובם בני עשרה, שנותרו חסרי אונים בלב ים, שיגרו קריאה נואשת לעזרה בפתק אותו הכניסו לתוך בקבוק. דייגים שמצאו את הבקבוק הזעיקו עזרה והמהגרים ניצלו

גורמים רשמיים בקוסטה-ריקה טוענים כי 86 עובדים זרים שסירתם נטרפה בלב ים, ניצלו תודות לקריאה לעזרה ששיגרו בפתק בתוך בקבוק שהטילו למים.

 

אתר BBC דיווח שהעובדים הזרים, רובם בני עשרה מאקוודור ופרו, נסחפו בים עם סירתם במשך שלושה ימים. סירתם העמוסה, היטלטלה בים הפתוח לא הרחק מאיי קוקוס, שמורת טבע לא מיושבת כ-600 ק"מ מחופה של קוסטה-ריקה. אחת ההערכות היא שהקבוצה ננטשה על ידי מבריחי עובדים מסיבה שטרם הובררה. מבריחי העובדים לקחו מהסירה את מכשיר האלחוט ואת כל ציוד התקשורת כאשר נטשו אותה.

 

"באופן מדהים, האנשים האלה שהם צעירים למדי, כתבו מסר: 'בבקשה עזרו לנו' אותו שילשלו לתוך בקבוק", סיפר פרנסיסקו אסטרדה, שעובד עבור הרשות להגנה על הטבע הימי באזור.

 

הבקבוק ובו הקריאה לעזרה נמצא על ידי דייגים מקומיים שהזעיקו את אנשי השמורה. בסיוע הרשות להגנת הטבע, הצליחו אנשי השמורה לאתר את הסירה ולהציל את העובדים, ביניהם היו גם נשים וילדים.

 

העובדים חולצו והועברו לאחד מאיי קוקוס. דווח כי רובם סובלים מהתייבשות וממחלת-ים. הם ממתינים על האי לבואה של ספינה המצויידת במזון, שתיה וציוד רפואי.

 

דובר המשרד לביטחון פנים של קוסטה-ריקה ההעריך כי העובדים ביקשו להגיע לגואטמלה ומשם לחצות את הגבול למכסיקו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
המהגרים נותרו חסרי אונים בלב ים (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים