שתף קטע נבחר

הוט: למנות כונס ל"יס" לצורך תפיסת סודותינו

התביעה האזרחית הראשונה עם התפוצצות פרשת ה"סוס הטרויאני": חברת הכבלים הוט מבקשת מבית המשפט למנות לחברת הלוויין כונס שיאתר את המידע שהושג בדרכים לא חוקיות. השופט דחה את הבקשה במעמד צד אחד

בעקבות פרשת הריגול התעשייתי הוגשה היום (ג') התביעה האזרחית הראשונה לבית המשפט: חברת הכבלים הוט, הכוללת את מתב, תבל וערוצי זהב, ביקשה מבית המשפט המוחוזי בתל אביב למנות כונס נכסים לחברת הלוויין יס, לצורך חיפוש ותפיסת הסודות המקצועיים של הוט המצויים, לכאורה, בחזקת יס.

 

הוט ביקשה למנות כונס ולהסמיכו להכנס למשרדי חברת הלוויין בכפר סבא ולכל מקום אחר, על מנת לחפש ולתפוס את המידע שהושג בדרכים לא חוקיות מחברת הכבלים.

 

השופט יהודה זפט לא קיבל את הבקשה במעמד צד אחד. הוא קבע כי כתבות בעיתון אינן תשתית ראייתית מספקת לביסוס הצווים וכי הוט לא הציגה תשתית ראייתית שניתן לבסס עליה את הצווים המבוקשים. השופט קבע כי לא יתן צו בטרם תוגש התובענה העיקרית לבית המשפט.

 

על פי הערכות, חברת הוט תפנה שוב לבית המשפט על מנת לעיין בבקשה ותגיש את התביעה העיקרית כדי שהבקשה תידון שוב.

 

את הבקשה של חברת הכבלים הגיש לבית המשפט עו"ד צבי אגמון, שביקש למנות לכונס את עו"ד משה ברנר, ממשרד כהן-כהן-ירון אלדר, בו שותפים טלי ירון אלדר, לשעבר נציבת מס הכנסה, ודורון כהן, גיסו לשעבר של אהוד ברק.

 

מנכ"ל הוט, רם בלינקוב, אמר אתמול כי "ננסה לתבוע את מי שגרם לנו נזקים, ובשלב זה אנו מנסים להעריך את הנזקים הכספיים שנגרמו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
בלינקוב. תובע
צילום: חיים זיו
מומלצים