שתף קטע נבחר

כמה קנס תשלמו בדיוטי-פרי?

אם בודקי המכס ייתפסו אתכם בשובכם מחו"ל עם 6 חבילות של סיגריות מעל המותר תידרשו לשלם קנס של 1,500 שקל

כמה קנס משלמים כאשר נתפסים עם מוצרים מעל המותר? זו השאלה שהיפנו אלינו קוראים רבים, בעקבות הידיעה שפורסמה בנושא.

 

המכס מטיל קנס מינהלי בגובה 100% בנוסף למס עצמו, הכל לפי מחירון יחידת השמאים של המכס. לדוגמה: על חבילת סיגריות מרלבורו שלא הצהרתם עליה תשלמו 123 שקל מס, ועוד קנס של 123 שקל. לדוגמה, זוג נוסעים שקונה 10 חבילות סיגריות בחנות הדיוטי-פרי רשאי להכניס לארץ 4 חבילות ואם ייתפס במכס ישלם עבור 6 הנוספות סכום של 1,476 שקל.

 

דוגמה נוספת: בקבוק של ויסקי שיבס ריגל עולה כ-400 שקל בדיוטי פרי. אם תיתפסו עם בקבוק נוסף לזה שמותר לכם להכניס לארץ תשלמו 411 שקל קנס בתוספת 411 שקל מס. בסך הכל 822 שקל בנוסף, כמובן, למחיר הבקבוק בחנות.

 

יוסי בן ישי, סגן מנהל המכס בנתב"ג, מסביר כי מי שמצהיר במסלול האדום על רכישה משלם את המס בלבד, ללא קנס. עוד אומר בן ישי, כי הסכום הזה תקף למי שנתפס בעבירה חד פעמית. עבירה שחוזרת על עצמה בטווח של 3 שנים מגדילה את הקנס ל-200% מגובה המס, אומר בן ישי.

 

ומי שמשאיר את מה שקנה על שולחן המכס ויוצא מבית הנתיבות?

 

הוא אינו פטור מהקנס. מחלקת הגבייה שלנו תגיע אליו במוקדם או במאוחר.

 

ומה באשר לרכישת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה?

 

קנייה של מוצר עד 200 דולר או קנייה של מספר מוצרים המגיעים יחד לסכום זה פטורה ממס.

 

מה צריך לעשות כאשר הרכישה עולה על 200 דולר?

 

אם המוצר שמחירו מעל 200 דולר פטור ממסים (כמו מצלמה או דיסקמן נייד) יש להצהיר על המוצר ולשלם את המע"מ. אם על המוצר יש גם מיסים וגם מע"מ (כמו רדיו דיסק מעל 200 דולר) יש להצהיר ולשלם גם את המיסים וגם את המע"מ. בכל מקרה, באחריות הקונה להצהיר ולשלם את המיסים, מסביר חיים למפרט, המנהל המסחרי בקבוצת סקאל, המפעילה את החנות בנתב"ג.

 

מחיריהם של מוצרי החשמל הגדולים הנמכרים בנתב"ג, כמו מקררים, מכונות כביסה ומסכי פלסמה, כוללים כבר מיסים ומע"מ. אנשי המכירות בחנות סקאל מודעים היטב לחוקי המכס ומחובתם לעדכן את הלקוחות לגבי חובותיהם וזכויותיהם, אומר למפרט. זאת בנוסף לשילוט המציין את תקנות המכס ברחבי החנות ומעל קו הקופות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיוטי פרי. עוברים במסלול האדום?
מומלצים