שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חדש באתר הלמ"ס: מפת תאונות הדרכים

  רוצים לדעת אם ברחוב בו אתם גרים ארעו תאונות דרכים? זקוקים לדעת כמה נפגעים בתאונות היו במחלף גנות? שרות חדש באתר הלמ"ס מאפשר זאת לראשונה

  הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הודיעה על שרות חדש לציבור: מפת אינטראקטיבית של ישראל הכוללת ניתוח מעמיק של נתוני תאונות הדרכים. במפה יכולים הגולשים לאתר את מיקומי תאונות הדרכים וליצור סטטיסטיקות של מספר הנפגעים, מספר התאונות ופרמטרים נוספים בכל אזור בו הם בוחרים.

   

   

  בשלב זה מדובר בגרסה ניסיונית, המכילה את נתוני שנת 2003 בלבד. עם זאת בלמ"ס, שפיתחה את המערכת תודות למימון של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים במשרד התחבורה, מבטיחה שנתוני 2004 יעודכנו בהקדם. החל מסוף השנה הנוכחית, תחל המפה להתעדכן באופן רצוף, מדי חודש, ועד אז קוראים בלמ"ס לציבור הרחב להציע הצעות ייעול. מי שמעוניין לעשות כן, יכול לפנות לכתובת הדוא"ל הבאה: arie@cbs.gov.il

   

  ניתוח נתונים מעמיק

   

  מפת תאונות הדרכים, שמתייחסת לתאונות עם נפגעים בלבד, מעודכנת באמצעות נתוני משטרת ישראל. באמצעות המערכת החדשה, ניתן לא רק לצפות במקומות בהם התרחשו תאונות הדרכים, אלא גם לנתח אותן לפי חומרת וסוג התאונה, מועד התרחשותה ומספר כלי הרכב שהיו מעורבים בה.

   

  המנוע הסטטיסטי מאפשר "לפרק" את התאונות גם לגורמים כמו סוג כלי הרכב ושנת ייצורו, מין הנהג וגילו, סוג וחומרת הפציעה ועוד. את המחקר ניתן לבצע באזור מוגדר על-ידי המשתמש, וכך לקבל מידע על כל התאונות שהתקיימו בו, או על-ידי בחירה בצומת או מפגש רחובות.

   

  מדובר בשרות שני אותו משיקה הלשכה לאחרונה. זאת, לאחר שבראשית חודש מאי 2004 הוצעה לראשונה האפשרות לבצע חיפוש בסטטיסטיקת התאונות באתר. השרות החדש מאפשר הפקת דו"חות באופן אינטואטיבי יותר, ומניסוי קצר בו ניכר כי נעשה שימוש בממשק גרפי המקל על מלאכת החיפוש, וקרוב לזה שבאתרי המפות המוכרים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים