שתף קטע נבחר

עומרי שרון שובר שתיקה: נקבל את הרחבת ניצן

בראיון ל-ynet דיבר שרון בהן על העבודות בניצנים (לא אוהבים את ההחלטה), איכות הסביבה (אמשיך לפעול), המתנחלים (ההנהגה מפריעה) והטענות על מעורבותו בהדחת הרמטכ"ל (יטענו גם שאנסתי את ארלוזורוב)

"אנחנו לא אוהבים את ההחלטה עצמה, אבל מוכנים לקבל את הרחבת היישוב ניצן". כך אמר חבר הכנסת עומרי שרון, בראיון שובר שתיקה שהעניק היום (ג') ל-ynet. שרון כינס היום ישיבה של השדולה למען איכות הסביבה בכנסת, אותה הקים יחד עם חבר הכנסת מיכאל מלכיאור, במהלכה טענו כי "אסור שהכרזת שר הפנים על שטח של 7,700 דונם כשמורת טבע תרדים אותנו. יש להכריז על כל שטח החולות, כ-30 אלף דונם, כשמורת טבע". 

 

בתום הישיבה החליטו חברי השדולה לפנות לשר הפנים בבקשה שיקדם תכנית מפורטת לשמורה במועצה הארצית לתכנון ולבנייה. עוד הוחלט לפנות למנכ"ל משרד ראש הממשלה בבקשה למנוע את המשך הפגיעה בעתיקות הנמצאות במקום.

 

נושא איכות הסביבה הוא לא פופולרי במרכז הליכוד, ובכל זאת אתה מרכז את רוב הפעילות הציבורית שלך בנושא.

 

"אני לא חי רק על-פי המרכז. אני חייב לפעול לטובת איכות הסביבה, כי מדובר בעניין מהותי הקובע איך נחיה כאן בהמשך. למרות שזה לא נראה מעניין - זה חשוב, ויש לי תוכניות רבות שאני רוצה לקדם. אמשיך לפעול למען איכות הסביבה למרות שאני מתכוון להתמודד לכנסת לקדנציה נוספת".

 

בנו של ראש הממשלה התייחס בראיון גם לסירובם של המתנחלים לנהל משא ומתן עם מינהלת ההתנתקות, והאשים את הנהגתם: "פנו לתושבים, דיברו איתם, אולם ההנהגה מפריעה". בהתייחסו לפגישה ה"חשאית" שלו עם אחד ממנהיגי המתנחלים, זאב חבר (זמביש), אמר שרון: "זמביש ואני חברים, ואם אני יוצא איתו לאנשהו, זה רק בגלל שאנחנו חברים. הטענה על עסקה היא מגוחכת, ומדובר בבלבול מוח. מי שמכיר את זמביש יודע שהוא לא יוותר על שטחי ארץ ישראל עבור שום עסקה".

 

יש טענות שאתה היית הגורם העיקרי להדחת הרמטכ"ל

 

"קשקוש. על אי-הארכת כהונת הרמטכ"ל שמעתי ברדיו. הכי קל להאשים אותי, במקרה הזה בכלל טוענים שאנסתי את ארלוזורוב לפני שרצחתי אותו. יש לי הערכה רבה לעבודתו של הרמטכ"ל, שפעל בתקופה קשה מאוד למדינה והגיע להשגים".

 

שרון התייחס בדבריו גם לעבודת הכנסת ומעמדה, ואמר כי חברי הכנסת פוגעים במעמדו של הבית. לדבריו, "לדוגמה, אתמול בוועדה לביקורת המדינה, במקום לקיים דיון ענייני עם ראש הממשלה, בחרו חברי הכנסת לתקוף אותו על ההתנתקות. במקום לבוא ולבדוק דברים לאשורם הם הפכו את הוועדה לזירת ניגוח פוליטית ויצא שכולם הפסידו, כי הם קבעו שרף הדיון יהיה נמוך וכך גם יתייחסו בעתיד לדיונים בוועדה. אחר כך בוכים שמעמד הבית יורד". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מרסיאנו
שרון. "שמעתי על הדחת יעלון ברדיו"
צילום: אילן מרסיאנו
צילום: צפריר אביוב
עובדים ומפגינים בניצן
צילום: צפריר אביוב
מומלצים