שתף קטע נבחר

אמה של עצורת כבישים בת 12 נחקרה על הזנחת בתה

הוריה של ילדה בת 12, ששוהה במעצר בגלל חסימות כבישים, סירבו עד כה לשחררה בטענה ש"מדובר באידיאולוגיה". רק לאחר שהאם נחקרה באזהרה בחשד להזנחת קטין - היא הואילה לשחרר את בתה ממעצר

"לא ייתכן שהאמא לא תדאג ולא תטפל בבתה שהיא עדיין בת 12 וקטינה ובאחריות הוריה. עצם העובדה שהיא לא מגיעה לחתום עליה זאת הזנחה של הורים כלפי ילדתם", אמרו היום במשטרה, כשהסבירו את הצעד החריג שבו נקטו - חקירה באזהרה של האם, בחשד שהזניחה את בתה.

 

ביום ראשון, בעת חסימת כביש גהה והבערת הצמיגים בצומת, עצרו שוטרי משטרת כפר סבא 26 חשודים במעשה. בין העצורים היתה גם נערה בת 12 וחודשיים מהשומרון. הנערה, למרות גילה הצעיר, כבר מוכרת במשטרה מהפגנות נגד

ההתנתקות. לפני כשלושה שבועות, בעת חסימת הכבישים הגדולה ברחבי הארץ של פעילי הימין, היא גם נעצרה ע"י המשטרה.

 

כבר לפני שלושה שבועות פנו חוקרי המשטרה להוריה של הנערה וביקשו מהם להגיע ולשחרר אותה בערבות. ההורים סירבו, ורק לאחר מאמצים איתרה המשטרה מכר של המשפחה שהסכים לבוא ולשחררה.

 

ביום ראשון נעצרה הנערה שוב. במשטרה אומרים כי בגלל גילה הצעיר וכדי שלא תישאר במעצר, התקשרו להוריה על מנת שיבואו לשחררה בערבות, אך הם סירבו. זאת למרות שהנערה הזדהתה ומסרה את פרטיה המלאים לחוקרי המשטרה. הנערה הובאה יחד עם חברותיה ביום ראשון בבית משפט בפתח תקווה ומעצרה הוארך בשלושה ימים.

 

"במשך ששת הימים האחרונים נעשו מאות ניסיונות לשכנע את האם על מנת שזו תבוא לחתום ערבות על בתה, אך היא עמדה בתוקף על דעתה ולא הייתה מוכנה לבוא ולשחררה", סיפר גורם במשטרה.

 

היום הובאה הנערה שוב לבית משפט השלום בכפר סבא. הפעם, שלא כמו בפעם הקודמת, הנערה היתה ללא חברותיה שנעצרו יחד איתה, וללא חברות שהגיעו בפעמים קודמות לעודד אותה ולתמוך בה.

 

הנערה היתה לבדה בבית המשפט, למעט עובדת סוציאלית וחוקרת משטרה. הנערה, לבושה חצאית ארוכה וחולצה עם שרוולים ארוכים, לצווארה סרט בד בצבע כתום, נראתה מנותקת ולא קשורה כלל למקום.

 

בית המשפט הורה להאריך את מעצרה, לאחר שהמשטרה טענה כי משפחתה מסרבת לחתום עליה ערבות. לאחר הדיון בבית המשפט התקשרו חוקרי המשטרה שוב לאמה וביקשו ממנה לבוא ולשחרר את בתה, אך היא עמדה בסירובה.

 

בעקבות כך ביקשו שוטרי כפר סבא לנקוט בצעדים חריפים נגד האמא, התקשרו אליה והודיעו לה כי עליה להתייצב בתחנת המשטרה על מנת

להחקר באזהרה בחשד בביצוע עבירה של הזנחת קטין:  

הפעם לאמא לא הייתה ברירה, היא הגיעה לתחנת המשטרה, נפתח נגדה תיק פלילי והיא נחקרה באזהרה בחשד להזנחת בתה. בהמשך יוחלט במשטרה אם להגיש נגדה כתב אישום על עבירה של הזנחת קטין.

 

בחקירה טענה האם כי היא לא משחררת את בתה "מכיוון שמדובר באידיאולוגיה". לדבריה, יש לה ילדים נוספים שעצורים בחשד לחסימת כבישים.

 

במשטרה החליטו שלא לוותר על האמא והבהירו לה חד משמעית שאם היא לא תחתום על שחרור בתה, הם יזמינו פקידת סעד ויערבו את שירותי הרווחה על מנת שיפעלו להוצאת הילדה מביתה.

 

"לאחר מסע שכנועים ולאחר שהבהרנו לה שניתן להוציא את בתם מהבית והיא, האם, תעמוד לדין על הזנחה, היא הסכימה לחתום על השחרור", אומרים במשטרה. לבסוף חתמה האם על ערבות בסך 3000 שקלים, ויצאה עם בתה מהתחנה חזרה לביתם בשומרון.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
(ארכיון)
צילום: צפריר אביוב
מומלצים