שתף קטע נבחר

האם העתיק מנכ"ל פלאפון את מכתבו של מנכ"ל יס לעובדים?

דמיון מפתיע בין המכתבים ששיגרו מנכ"לי יס ופלאפון לעובדיהם עם חשיפת פרשת הריגול העסקי. שתי החברות בצד הנחקר

דמיון מפתיע התגלה בין מכתבו של מנכ"ל פלאפון, יעקב גלברד, לעובדיו, לבין המכתב ששיגר לעובדים מנכ"ל חברת הלוויין יס, עופר בלוך. מהמכתבים שהגיעו לידיעות אחרונות, ושבהם מצוינת שעת השיגור לעובדים, עולה חשד כי גלברד העתיק, או לפחות שאב השראה רצינית, ממכתבו של בלוך. המכתבים נפתחים במשפט זהה מבחינת הניסוח והכוונה, אך דווקא הפיסקה האחרונה דומה בצורה מחשידה.

 

 

 

בלוך מסיים את הפנייה לעובדים במילים: "אני יודע שתישאלו שאלות רבות על ידי בני משפחה, חברים, לקוחות, וכדומה. זכרו תמיד - אנחנו חברה אחראית ושומרת חוק, אנחנו פועלים על פי דין. ואם מישהו מספקינו פעל שלא כחוק, הרי עשה זאת בניגוד מפורש להוראותינו ולהתחייבותו".

 

גלברד בחר לסיים את מכתבו לעובדים במלים: "אני יודע שתישאלו שאלות רבות על ידי בני משפחה, ידידים, לקוחות וכדומה. זיכרו והיו בטוחים שהחברה, עובדיה, ומנהליה מקפידים לשמור על חוק ולפעול על פי דין. אם מישהו מספקינו פעל שלא כחוק - הרי שהוא עשה זאת בניגוד מפורש להוראותינו ולהתחייבות כלפינו.

 

אם זה לא מספיק, גם הקטע במכתב המשבח את העובדים דומה בצורה חשודה. בלוך כתב: "יס היא חברה רצינית ואחראית הפועלת על פי החוק, ואינה זקוקה למעשים לא חוקיים כדי להצליח. יס מצליחה בזכותכם, צוות העובדים וההנהלה ורק כך היא מגיעה לתוצאותיה המצוינות.

 

על אותו עניין כתב גלברד: "פלאפון ועובדיה אינם נדרשים למעשים או מהלכים לא חוקיים כדי להצליח. הצלחתה של

החברה היא בזכות עובדים ומנהלים מסורים אשר הצליחו להצעיד את החברה לתוצאות מצוינות".

 

בעצם, כל מכתבו של גלברד לעובדים מצוי בשינויי ניסוח קלים במכתבו של בלוך. הקטעים שהושמטו מהמכתב של בלוך בגירסה הפלאפונית עוסקים בהבהרה של בלוך. באותה הבהרה מצטט בלוך מחוזה ההתקשורת עם חברת החקירות, כדי להוכיח מעל לכל ספק כי החברה היתה אמורה לפעול בדרכים חוקיות כדי להשיג מידע.

 

בנוסח של פלאפון קוצצה הבהרה נוספת שבה כתב בלוך: "אירוע כזה הוא אירוע לא נעים בתולדות כל חברה, אך כחברה שומרת חוק אני מאמין שמעבר לרעש התקשורתי, יתברר בסופו של התהליך כי חברתנו פעלה ופועלת כחוק, כדרכה תמיד".

 

בפלאפון דחו אתמול את הטענה כי גלברד העתיק את מכתבו של בלוך, וטענו כי "מדובר בשטויות במיץ עגבניות". בחברה אמרו עוד, כי גלברד כתב את המכתב בעצמו.

 

 

 

בחברת הלוויין יס מסרו שאין להם תגובה לדברים. "בלוך שהה בחו"ל בזמן חשיפת הפרשה, כך שלא הוא עצמו כתב את המכתב, אלא יועץ התקשורת שלו - בני כהן. בלוך כמובן אישר את נוסח המכתב לפני שהוא נשלח לעובדים.

 

מה שבטוח, הוא שלמרות שהמכתב של יס נשלח לעובדים לפני המכתב של פלאפון, מכתבו של גלברד מצא את עצמו מהר מאוד מככב בתקשורת, בעוד שמכתבו של בלוך נשאר נסתר עד אתמול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעקב גלברד: דמיון תמוה למכתבו של בלוך
מומלצים