שתף קטע נבחר

האוצר: "הפיצוי למשפחת מתנחלים: 2 מיליון ש'"

אז כמה כסף יקבלו המשפחות שיתפנו מגוש קטיף? בישיבת מנכ"לים של משרדי הממשלה לקראת ביצוע התוכנית, טען נציג האוצר: כל משפחה מקבלת בממוצע כ-2 מיליון שקלים. ראש מינהלת ההתנתקות בשיא: "בואו נשים את הדברים בפרופורציה, כל משפחה תקבל כ-800 אלף". עוד מספרים שחשף נציג האוצר: העלות הכוללת של ההתנתקות - 7 מיליארד שקלים; עלות כל קרוואן למגורים זמניים - חצי מיליון

"משפחת מתנחלים מקבלת 2 מיליון שקלים בממוצע", כך אמר נציג משרד האוצר בדיון שקיימו אתמול (יום ג') מנכ"לים של משרדי הממשלה העוסקים בהכנות להתנתקות. ראש מינהלת ההתנתקות יונתן בשיא חלק על דבריו ואמר, "אני רוצה להעמיד את הדברים בפרופורציה, הסכום הממוצע הוא 800 אלף שקלים".

 

 

הדיון עסק בהתארגנות משרדי הממשלה השונים לביצוע תוכנית ההתנתקות. נציג אגף התקציבים באוצר, הראל בלינדה, אמר כי מדובר בשני מיליון שקלים למשפחה בחישוב ממוצע גס, וכי עלות ביצוע תוכנית ההתנתקות כולה מגיעה ל-7 מיליארד שקלים,

כולל הוצאות הביטחון והתשתיות.  

 

נציג אגף התקציבים גם מתח בישיבה ביקורת קשה על עלות הקרוואנים, ואמר כי "עלות כל קרוואן כזה היא 500 אלף שקל".

 

בלינדה ציין כי מדובר בעלות עצומה למדינה. לדבריו, נוצר מצב שחברות ישראליות שמייצרות את הקרוואנים ניצלו את המצב והעלו את מחירי הקרוואנים בצורה לא הגיונית. גורמים מקצועיים העוסקים בנושא אמרו ל-ynet: "היה צריך לאפשר לחברות זרות להתמודד במכרז על אספקת הקרוואנים. זה היה מונע מחברות ישראליות להקפיץ את המחירים בצורה כזאת".

 

מנכ"ל משרד השיכון, שמואל אבואב, דיווח על התקדמות הבנייה במקומות שאליהם אמורים המתנחלים לעבור: "במקומות כמו ניצן ומבקיעים מאיצים מאוד את עבודות הפיתוח והבנייה. לעומת זאת, במקומות שאין בהם ביקוש, כמו זיקים, מקפיאים את העבודות, הדבר נעשה על פי אינדיקציות שניתנות ממנהלת ההתנתקות".

 

לדברי אבואב ברגע שיתקבל מידע על קבוצות שרוצות להתפנות למקום מסוים, יפרסו לשם כך התשתיות הנחוצות.

 

מנכל משרד ראש הממשלה, אילן כהן, טען בישיבה, כי למרות הביקורת של המתנחלים כלפי הממשלה, היא פועלת לספק להם פתרונות מעבר

למה שהיא מחויבת לעשות. לדבריו, חוק פינוי-פיצוי הינו האפיק המרכזי המספק מענה מלא לכלל המתיישבים. למרות זאת הממשלה פועלת מעבר לכתוב בחוק, במטרה למלא את הבקשות של קבוצות המתיישבים שפונים אליה ורוצים בהסדר.

 

עוד בישיבה: בשיא דיווח על גידול של עשרות במספר המתנחלים המבקשים לקבל פיצוי ולהתפנות באופן עצמאי. המשתתפים בדיון גם מתחו ביקורת נוקבת על השימוש שנעשה בילדים במאבק של המתנחלים.


פורסם לראשונה 31/05/2005 23:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלינדה. "עלות הקרוואנים עצומה"
צילום: אלכס קולומויסקי
בשיא. "בואו נשים הדברים בפרופורציה"
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים