שתף קטע נבחר

גידול של 8.3% בייצוא למדינות ערב

הייצוא למצרים ולמרוקו גדל, ובייצוא לעיראק ולירדן נרשמה ירידה. כיום פועלים בעיראק 66 יצואנים ישראלים, המייצאים בעיקר לצבא האמריקני. בירדן פועלים כ-1,800 יצואנים ישראלים

ברבעון הראשון של 2005 חל גידול של 8.3% בייצוא של ישראל למדינות ערב לעומת התקופה המקבילה אשתקד, שהסתכם ב-42 מיליון דולר. על כך נמסר היום (ד') ממכון הייצוא.

 

מנתוני מכון הייצוא עולה, כי בייצוא הישראלי למצרים חל ברבעון הראשון גידול של 72% לעומת אשתקד, והוא הסתכם ב-10 מיליון דולר. כיום פועלים במצרים 123 יצואנים ישראלים, גידול של 9% לעומת אשתקד. עיקר הייצוא למצרים הוא מוצרי כימיקלים וזיקוקי נפט, טקסטיל, הלבשה ועור.

 

בייצוא הישראלי למרוקו חל גידול של 28% לעומת 2003, והוא הסתכם ב-2.7 מיליון דולר. כיום פועלים 28 יצואנים ישראלים במרוקו.

 

בייצוא הישראלי לעיראק חלה ירידה של 88% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והוא הסתכם ברבעון הראשון ב-0.22 מיליון דולר, לעומת 5 מיליון דולר ב-2004. כיום פועלים 66 יצואנים ישראלים בעיראק, המייצאים בעיקר לצבא האמריקני, ובעיקר מוצרים ביטחוניים, מוצרי צריכה, כלי הובלה, מוצרי גומי ופלסטיקה, כרייה חציבה ומינרלים.

 

בייצוא הישראלי לירדן חלה ירידה של כ-1.5% לעומת אשתקד, והוא הסתכם בכ-29 מיליון דולר. כיום פועלים בירדן 1,800 יצואנים ישראלים, גידול של 120% לעומת שנת 2003. עיקר הייצוא לירדן הוא מוצרי טקסטיל, הלבשה, עור, עץ, ריהוט, נייר ודפוס.

 

במכון היצוא מציינים, כי בעקבות הפעלתו של הסכם ה- QIZ עם מצרים מופעל במכון הייצוא מרכז לטיפול בנושא. מכון היצוא מפעיל "קו חם" בין היצואנים ושגרירות ישראל בקהיר. כמו כן, מכון הייצוא נערך לארגון מפגש עסקים בינלאומי בין היצואנים הישראלים לייצואנים המצרים שיתקיים בספטמבר השנה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים