שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מש' הבריאות: לא להשתמש בערכת ההרזיה 'גולדן דיאט'

  בעקבות תלונתה של אישה אשר צרכה את מוצרי הערכה, המשווקת באמצעות אתר אינטרנט, פתח המשרד בחקירת המוצרים. החקירה העלתה, כי למעט מוצר אחד, כל יתר המוצרים בערכה לא זכו לאישור המשרד ואין מידע על מקום ייצורם

  אם רכשתם לאחרונה את 'שיטת ההרזייה יוקרתית ייחודית המכילה 7 רכיבים טבעיים' העונה לשם 'גולדן דיאט', מוטב שתשקלו היטב האם להשתמש בה, וכדאי עוד יותר כי תמסרו אותה כפי שהיא ישירות לידי אנשי לשכת הבריאות המחוזית הקרובה לביתכם.

   

  היום (ד'), יצא משרד הבריאות באזהרה לציבור מפני שימוש במוצרי ערכת הדיאטה 'גולדן דיאט', המשווקת אך-ורק בשיטת שיווק ישירה ואינה נמכרת ברשתות השיווק ובחנויות. הערכה נמכרת למטרות הרזיה ומכילה כדורים אבקות ותמציות, הנמצאים במספר מוצרים שנכללים בערכה, כגון תה, אבקת מרק, תוספי מזון וכמוסות הרזייה. הערכה, המתוארת באתר החברה כערכה 'המבוססת על חומרים טבעיים, ללא תופעות לוואי ומוכרת ומאושרת על-ידי משרד הבריאות', נבדקה לאחרונה על-ידי שרות המזון והתזונה במשרד, שם נמצאה לקויה בסעיפים רבים.

   

  בדיקת המשרד העלתה, כי מרבית המוצרים בערכה אינם מוכרים על-ידי המשרד, מקום ייצורם והחברה המייצרת אותם אינם ידועים ולמעט מוצר אחד בערכה, כל היתר מעולם לא זכו לאישורו של משרד הבריאות, בניגוד לפרסומי המשווקים. גם המרכיב היחיד שכן מוכר על-ידי המשרד לא זכה עדיין לרישיון אלא רק נמצא בהליכי מתן רישיון שכזה.

   

  בדיקת הערכה החלה לפני מספר חודשים, בעקבות תלונה שהגישה תושבת הדרום ללשכת הבריאות המחוזית באשקלון, לאחר שהשתמשה במוצרי הערכה. לדבריה, היא חשה ברע וסבלה מכאבי בטן וכאבי ראש עזים.

   

  בנסיון להתחקות אחר הגורמים האחראים לשיווק הערכה, נוצר בתחילה קשר עם החברה המשווקת על-פי מספר שמופיע באתר החברה באינטרנט. לטענת אנשי החברה, אזהרת משרד הבריאות כלל לא הובאה לידיעתם. לאחר שזו נשלחה אליהם הפנתה אותנו החברה לחברת 'חזרה לטבע', הנמצאת בבית לחם הגלילית.

   

  מנכ"ל 'חזרה לטבע', צביקה גוטליב, הודה כי הוא אכן זה שרכש את ערכת 'גולדן דיאט' ושיווק אותה לחברת 'ש.ר. מותג', המפעילה, לדבריו, את אתר האינטרנט בו ניתן לרכוש את הערכה. לדברי גוטליב, חברת 'חזרה לטבע' הפסיקה את רכישת הערכה מהחברה המייצרת כבר לפני כחצי שנה בשל העובדה כי אחד המוצרים, הכמוסות להרזיה, לא קיבל את אישור משרד הבריאות. "ברגע שנודע לנו שלחברה המייצרת את הכמוסות אין רישיון, הפסקנו לספק את המוצר. לא רצינו, זה לא מוסיף לנו כבוד. מכרנו את הערכה רק ללקוח אחד, ש. ר. מותג, המפעיל את האתר. לשם יצאו כל החשבוניות שלנו, אבל האספקה האחרונה היתה ב-10 בינואר ומאז לא מכרנו להם דבר. לא רצינו אחרי זה לגעת בזה. אם הם קנו את זה דרך מישהו אחר אין לי מושג", אמר גוטליב.

   

  עוד הוסיף גוטליב, כי לו עצמו אין כל קשר לאתר האינטרנט, דרכו ניתן להזמין את המוצר. "אני שיווקתי את המוצר רק לש. ר. מותג, המפעילים את האתר, אבל אין לי כל קשר לאתר. האתר אינו שלי, לא מופיע כשלי, אינו ממומן על-ידי ואין לי קשר אליו"..

   

  בפנייה נוספת של ynet למפעילי האתר האינטרנט בעניין נמסר "הפנינו אתכם למר צביקה גוטליב. את כל השאלות תפנו אליו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  גולדן דיאט. אסור להשתמש
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים