שתף קטע נבחר

ניר אלון: "הגיעו מים עד נפש"

יו"ר ארגון השחקנים הודיע כי הארגון ישבות אם ההחלטה על ארבעה זרים לא תשונה. ברק פלג, פורוורד עירוני נהריה: "מבריחים אותי מישראל"

במסיבת עיתונאים שנערכה היום (ד') הודיע רשמית ארגון השחקנים על שביתה צפויה של השחקנים הישראלים בפתיחת ליגת העל בעונה הבאה, במידה והמנהלת לא תבטל את החלטתה על ארבעה זרים על המגרש בכל קבוצה.

 

ארגון השחקנים, באמצעות היו"ר ניר אלון, המגובה בחתימות של כל השחקנים הישראלים בליגה, כולל אלו של מכבי תל אביב, מעוניין לשנות את החוק ולמעשה לגרום לכך שלפחות שני ישראלים בכל קבוצה יהיו חייבים לשחק בכל רגע נתון. הארגון מעוניין לעשות כן אם על ידי אימוץ "החוק הרוסי", או על ידי קביעת מכסה של שלושה זרים בלבד.

 

במהלך מסיבת העיתונאים, שלח אלון מספר עקיצות לכיוון המנהלת וראשיה, כשאמר: "הגיעו מים עד נפש. מנהלת הליגה, בראשות סוכן הביטוח אבנר קופל, החליטה חד-צדדית לקבוע שמכסת הזרים תהיה ללא הגבלה שארבעה יכולים להשתתף. זו החלטה הרסנית לכדורסל הישראלי. בשנה הבאה משחקי ליגת העל לא ייפתחו, במידה והחלטה זו לא תשונה. הכדורסל הישראלי לא צריך להיות מנוהל על ידי אנשים כמו אבנר קופל, אלא על ידי מישהו מתוך המערכת. שחקן או מאמן צריך לנהל אותו".

 

כצעד מחאה ואזהרה מתכוון ארגון השחקנים לארגן ביום ראשון משחק על טהרת שחקנים ישראלים בלבד. המשחק, שיתקיים באוניברסיטת תל אביב, יהיה במקביל למשחק השלישי בגמר הפלייאוף, ואמורים לקחת בו חלק, למעשה, רוב הישראלים שלא נוטלים חלק בדרבי שיתקיים באותו יום.

 

ארגון השחקנים, שהכריז על סכסוך עבודה כבר לפני שלושה שבועות, רשאי לשבות כבר החל מיום ראשון הקרוב, אבל מצהיר שזוהי לא כוונתו, ועיקר רצונו הוא להגיע להסכמה עם ראשי המנהלת באמצעות דיאלוג פורה. יו"ר הסתדרות המעו"ף, ליאון מורוזובסקי, שנכח גם הוא בפגישה, אמר: "אנחנו קוראים למנהלת להגיע איתנו לשיחות ואנחנו מעוניינים להגיע להסכמה. אבל שלא יהיה ספק - אם לא תהיה הסכמה, לא תהיה ליגה בארץ בעונה הבאה, והם יצטרכו להיכנס איתנו למשא ומתן. אנחנו לא מעוניינים להכניע אותם, אלא להגיע איתם להסכם".

 

ברק פלג, מהנהלת ארגון השחקנים, התייחס לנדידת השחקנים הישראלים לחו"ל: "אם הייתה לנו אופציה אחרת, והערך של השחקן הישראלי היה יותר גבוה – השחקנים היו מוכנים לחזור אפילו תחת שכר יותר נמוך. ברגע שקבוצה תצטרך יותר ישראלים בחמישייה – הערך שלהם יעלה. אני רוצה לשחק בארץ, אבל לא בטוח שיהיה לי איפה. מבריחים אותי, למעשה, מפה".


שרית ארבל. השחקניות עשויות להשבית את הנבחרת (צילום: צפריר אביוב)

 

המשחק ביום ראשון אמור להוכיח לכולם שיש גם כדורסל ישראלי טוב, ובין היתר במהלך המשחק ייפרדו השחקנים מתומר שטיינהאור בטקס מיוחד.

 

הנשים מדברות על צעדים אפילו חמורים עוד יותר, כשבמידה וההחלטה על ארבע זרות בעונה הבאה לא תשתנה, ישביתו הנשים את הנבחרת. הקפטנית תמר מעוז אמרה היום: "המטרה היא לא לשבות. אנחנו בהחלט מחכות לפתיחת האימונים, אבל טובת הכדורסל הישראלי עומדת לפנינו. ברגע שמספר הזרות יעלה לארבע, הפערים בין הקבוצות יעלו, והתחרותיות תיגמר, וזה מצב שאנחנו לא נסבול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
ברק פלג ועמית בן דוד
צילום: גיל נחושתן
מומלצים