שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ציפור סדקה את חלון הטייס - והמטוס שב על עקבותיו

  טיסת אל-על 343, שהמריאה אחר הצהריים מנתב"ג לציריך, נאלצה לשוב על עקבותיה לאחר שהתגלה סדק בחלון תא הטייס. שעה וחצי לאחר ההמראה שב המטוס על עקבותיו ונחת בבן גוריון. אחד הנוסעים ל-ynet: "בהתחלה לא הסבירו לנו מה קורה, ברור שזה היה קצת מפחיד, תודה לאל שנחתנו בשלום"

  מטוס של חברת אל-על שהמריא בשעות אחר הצהריים (יום ד') לציריך נאלץ לחזור על עקבותיו. זאת בשל סדק שנפער בחלון תא הטייס עקב פגיעה של ציפור. המטוס נחת הערב בנתב"ג על מנת שיהיה אפשר לתקנו. "זה היה קצת מפחיד", סיפר ל-ynet אחד מנוסעי המטוס, שהורדו מסיפונו מיד עם נחיתתו.

   

  הטיסה, שמספרה 343, המריאה בסביבות השעה 16:50 מתל אביב לציריך כשעל סיפונה רק 30 נוסעים, למרות שמדובר במטוס גדול מסוג "בוינג 737". כשעה וחצי לאחר ההמראה, הודיע לפתע הקברניט כי בשל תקלה שהתגלתה במטוס הוא נאלץ לחזור לנתב"ג.

   

  הנוסעים לא הבינו תחילה מה הסיבה לשיבוש הטיסה, עד שהוסבר להם כי נפער סדק בחלון תא הטייס. באל-על לא רצו לקחת סיכונים והחליטו לחזור לנתב"ג ולסדר את התקלה בישראל.

   

  א', אחד הנוסעים במטוס סיפר על החוויה שעברו הוא והנוסעים: "זה לא משהו נעים, לשמוע אחרי שעה וחצי שהתגלתה תקלה במטוס. איך זה שהם לא ידעו על כך קודם לכן".

   

  "תודה לאל שנחתנו בשלום"

   

  "בהתחלה לא הסבירו לנו מה קורה ורק אמרו שאנחנו צריכים לנחות בחזרה. ברור שזה היה קצת מפחיד. רק אחרי זה הסבירו לנו שהתגלה סדק בחלון של תא הטייס, ובגלל זה אנחנו חוזרים. תודה לאל שנחתנו לשמחתי בשלום", סיפר.

   

  מיד עם הנחיתה הורדו הנוסעים מהמטוס, ולאחר מכן הוא עובר בדיקות טכניות על ידי צוותי הקרקע. עדיין לא ברור מתי יצאו הנוסעים חזרה לשוויץ.

   

  דובר חברת אל-על, רני רהב, אמר בתגובה: "אל על היא חברה שהביטחון הוא נר לרגליה, ברגע שהטייס הבחין בסדק הוא מילא אחר ההוראות וחזר לנחיתה".  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שב על עקבותיו בשלום (אילוסטרציה)
  צילום: לע"מ
  מומלצים