שתף קטע נבחר

"ישראלים, פלסטינים ומצרים דנו בקהיר בהתנתקות"

כך מדווח "אל-ווטן" הסעודי. על פי הדיווחים גורמי ביטחון בכירים השתתפו בדיונים ודנו, בין השאר, ביישום הסכם שארם, בנושא פריסת הכוחות המצרים ברצועה, אולם טרם הושג סיכום סופי בנושא. הצדדים הסכימו להמשיך ולהידבר

תיאום ההתנתקות? צוותים ישראלים ופלסטינים נועדו אמש לשיחות תיאום חשאיות בקהיר, כך מדווח הבוקר (יום ה') העיתון "אל-ווטן" הסעודי. על פי הדיווח, גורמי ביטחון בכירים השתתפו בשיחות אשר דנו בהסדרים של נסיגת ישראל מעזה ובצעדים שישראל צריכה לבצע במסגרת הבנות שארם א-שייח.

  

על פי העיתון הסעודי, המשלחת הביטחונית הישראלית קיימה מייד עם בואה לקהיר שיחות עם מספר בכירים מצרים שעסקו בתוצאות ביקורה של המשלחת הביטחונית המצרית לשטחים, ובפיוס שהצליחה אותה המשלחת להביא בין תנועות הפתח והחמאס.

 

השיחות עסקו בחלקן גם בנושא פריסת הכוחות המצרים בגבול בין ישראל למצרים ולאורך הגבול ברצועת עזה במהלך ההתנתקות וכן בחתימה על ההסכמים שבאמצעותם תפרוס מצרים שני גדודים לאורך הגבול. דווח כי הצדדים לא הצליחו להגיע להסכם בנושא, אולם התחייבו להמשיך ולהידבר.

 

נושא אחר שסביבו התגלעה מחלוקת הוא הריבונות ברצועת עזה. הפלסטינים מעוניינים שתהיה ריבונות מלאה, אולם ישראל, בשל סיבות ביטחוניות, מעוניינת לשלוט במעברים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הישראלים בקהיר
צילום: איי אף פי
מומלצים