שתף קטע נבחר

חשד: נערים אנסו ילדה באיומים במשך חודשים

הילדה, בת 12 מקריית גת, סיפרה ליועצת בית הספר כי במהלך שלושה חודשים רצופים אנסו אותה שלושה מחבריה באיומי סכין. הנערים נקראו לחקירה ואחד מהם טען: "זה היה בהסכמה". הילדה הוצאה מרשות הוריה לאחר שמגורמי הרווחה נמסר: "הזהרנו אותם וביקשנו שישגיחו עליה"

ילדה בת 12, תושבת קריית גת, נאנסה באכזריות ובאיומי סכין, במשך שלושה חודשים תמימים, על-ידי שלושה נערים בני 13 אותם הכירה בבית הספר. כך עולה מעדות שמסרה הילדה ליועצת החינוכית בבית ספרה. היועצת דיווחה על כך למשטרה, שפתחה היום (ה') בחקירת המקרה.

 

הילדה, תלמידת בית הספר היסודי, סיפרה כי הנערים, תלמידי חטיבת הביניים אותם הכירה בעת שלמדו באותו בית הספר, הובילו אותה למקומות שונים בעיר, שם ביצעו בה את מעשי האונס. עוד סיפרה הילדה כי כאשר ניסתה להתנגד מעשים, איימו עליה הנערים בסכין ואז ביצעו בה את זממם.

 

מבועתת וכואבת, שמרה הילדה על סודה הנורא, אולם התנהגותה בבית הספר משכה את תשומת לבם של מורי בית הספר, שהחליטו לזמנה לשיחות עם היועצת החינוכית. רק במהלך שיחות אלה הרגישה הילדה בטוחה מספיק על-מנת לחשוף את מסכת ההתעללות שעברה.

 

לאחר ששמעה את סיפורה של הילדה, פנתה היועצת לחוקרת ילדים, שחקרה את הילדה. בעקבות ממצאי חקירה זו החליטה החוקרת שיש מקום לפתוח בחקירה משטרתית מקיפה והעבירה את הטיפול בנושא לידיהם האמונות של חוקרי הנוער בתחנה.

 

"זה היה בהסכמה"

 

המשטרה זימנה לחקירה את שלושת הנערים החשודים, ואחד מהם כבר הגיע הבוקר לתחנת המשטרה. בחקירתו הודה הנער כי קוימו יחסי מין עם הילדה, אך טען כי מדובר ביחסים בהסכמה ולא במעשה אונס. הורי הנער השני מסרבים להביאו לחקירה וכעת מנסים במשטרה להביאו לתחנה ואילו הנער השלישי יגיע להיחקר בתום לימודיו.

 

מפקד משטרת קריית גת, רב-פקד גבי דדון, אמר כי "אין ספק שמדובר במקרה חמור מאוד. זאת, מפאת גילם של החשודים וגיל הילדה. הדבר מעיד על בעייה דוקא אצל ההורים, שאינם עוקבים מקרוב אחר התנהגות ילדיהם. צריך לדעת לזהות התנהגות שונה ולהתחקות אחר מעשיהם של הילדים. נערב גורמי חינוך ורווחה בנושא".

 

מהעירייה נמסר כי בעקבות גילוי האונס הוצאה הילדה מרשות הוריה והועברה למוסד חינוכי. זאת, לאחר שגורמי הרווחה בעיר התריעו בפני הוריה כי הילדה נעדרת רבות מבית הספר וכי על ההורים להקפיד ולהשגיח עליה.

 

בתוך כך נודע כי תושבת קריית גת התלוננה אתמול כי נערים, המתגוררים בשכנות אליה, ביצעו מעשים מגונים בבתה בת התשע. מהמשטרה נמסר כי גם מקרה זה נבדק על ידי פקידת הסעד וחוקרת ילדים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אזולאי
(אילוסטרציה)
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים