שתף קטע נבחר

משפט ג'קסון לקראת סיום: המושבעים מתכנסים

המושבעים במשפטו של הכוכב התכנסו היום לתחילת הדיונים, ויצטרכו להכריע בין שני תסריטים אפשריים. בראשון, מדובר בפדופיל מסוכן האורב לנערים במצוקה ומנצלם מינית. מהתסריט השני עולה תמונה שונה לגמרי, של זמר נערץ ותמים, שנפל קורבן למשפחת סחטנים מתוחכמת

המושבעים במשפטו של אליל הפופ מייקל ג'קסון, שמונה נשים וארבעה גברים, התכנסו הערב (יום ו'), אחרי 14 שבועות של שמיעת עדויותיהם של למעלה מ-130 עדים, כדי לדון בהכרעת הדין במשפט שמסעיר את העולם.

 

המושבעים צפויים לדון כעת בשאלה הגורלית - למי להאמין? האם להאמין לתובע, נער שנרפא מסרטן, שטוען שבעת שהיה בחוותו של כוכב הפופ, ניצל אותו ג'קסון מינית תוך שהוא משקה אותו משקאות אלכוהוליים. או שמא להאמין לג'קסון (46), שטוען כי התביעה היא עלילת שווא שנולדה מתוך תאוות בצע של המשפחה של הנער המתלונן.

 

לא ידוע כמה זמן יארכו דיוני המושבעים: הם התכנסו לדיון ראשוני שיימשך ככל הנראה כמה שעות ואז יקחו הפסקה לסוף השבוע. מוקדם יותר סיימו נציגי התביעה ונציגי ההגנה לשטוח את סיכומיהם בפני המושבעים והשופט.

 

עורך דינו של ג'קסון, תומס מסראו, טען בנאומו כי על המושבעים להתייחס לכך שמשפחתו של הנער המאשים מורכבת מ"צבועים, שחקנים ושקרנים". לדבריו, השאלה האמיתית בה על המושבעים לדון היא לא האם ג'קסון אשם או לא, אלא שאלת אמינות המשפחה, שעל עדויותיה מסתמכות רוב טענות התביעה.

 

אבל הטענה הזו, לפיה ג'קסון הוא בסך הכל זמר תמים ומצליח, שנפל קורבן לתככיה של משפחת סחטנים, היא רק תרחיש אחד מבין השניים ביניהם יצטרכו המושבעים להכריע. התסריט השני, זה שמציגה התביעה בראשותו של התובע המחוזי, רון זונן, מציג תמונה שונה לגמרי. מתמונה זו מצטיירת דמותו של ג'קסון כפדופיל מסוכן האורב לילדים ונערים צמאים לאהבה.

 

בנאום הסיכום שלו טען זונן כי הטענות לפיהן אמו של הנער התובע המציאה את הסיפור כולו על-מנת לסחוט את ג'קסון הן "לא יותר משטויות". לטענתו, ממעשיו של ג'קסון עולה כי הוא פעל לפי תבנית ידועה מראש, בוחר בקפידה את הנערים אותם ניצל. "האריה בג'ונגל לא רודף אחרי האנטילופה הכי חזקה ביער. הוא רודף אחרי החלשה ביותר", הסביר.

 

"זה לא מקרה של סחיטה", אמר. "זה מקרה של ניצול מיני של נער בן 13, חולה סרטן, על-ידי סלבריטי בקנה מידה בינלאומי. הוא הביא את הנער לעולם אסור, לחדר המיטות שלו, שם ניצל אותו". במשך שעתיים שלמות דיבר זונן, מתייחס לא רק לאישום המרכזי - ניצול מיני, אלא גם לטענת משפחת הנער לפיה ג'קסון כלא אותם בחוותו והחזיק בהם שם בניגוד לרצונם.

 

רק לאחר מכן, כשמאחוריו טבלאות ושרטוטים רבים המנסים להציג את דיוקנו של ג'קסון כעבריין מין, הגיע התובע לתיאור סביבת הניצול המיני, שלפי החשד יצר הזמר. לדבריו, "זה התחיל משיחות על אוננות ועירום וזה המשיך בהדגמת יחסי מין על בובה".

 

"על המושבעים להחליט אם המשפחה אמינה"

 

מסראו, שציין בבבדיחות שפיתולי נאומו של זונן מצביעים, ככל הנראה, על לחץ גדול מאוד, קרא לשופטים לשקול היטב את אמינות עדי התביעה, ובראשם אמו של הנער. "היא קיבלה מעל ל-150 אלף דולר במהלך הסדר משפטי עם חנות שתבעה ועשרה ימים לאחר מכן הלכה לשירותי הרווחה וביקשה תמיכה. אם זו לא תאוות בצע, איני יודע תאוות בצע מהי", הבהיר.

 

לדבריו, "התביעה כל הזמן מעלה את השאלה 'האם היא ביקשה כסף מג'קסון', אבל השאלה היא האם היא ביקשה כסף. נקודה. כשהיא החליטה לבקש תמיכה כלכלית מהמדינה, עשרה ימים אחרי שקיבלה סכום כסף גדול כל כך, היא בהחלט ביקשה כסף. עליכם, המושבעים, להחליט אם המשפחה הזו אמינה עליכם במאת האחוזים. אם לא, יש לנקות את ג'קסון מכל אשמה. זה החוק".


פורסם לראשונה 03/06/2005 14:36

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אשם? ג'קסון בכניסה לביהמ"ש
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
המשפחה אמינה? מסראו
צילום: רויטרס
מומלצים