שתף קטע נבחר

עלו ברשת: הדרואידים באים

אתרים להורים, בת השומר, האלבום של שירי, כולתום הגדולה, מורס נגד SMS, הצפרדע חוזרת וגם: מלחמת הכוכבים ושאר ירקות

שני אתרים איכותיים, שהמכנה המשותף היחיד ביניהם הוא עיסוקם בהולדה וגידול ילדים, כאשר כל אחד מהם מתמקד בהיבט אחר של ההורות.

 

הדולה שגדלה

 

דולה, האתר הפרטי הוותיק בענייני הריון ולידה שמפעילה נעמי גטניו, חידש את פניו. יחד עם מתיחת הפנים העיצובית והמבנית שודרגו תכניו למעין פורטל תכנים לאמהות שבדרך.

גטניו מנהלת בשנים האחרונות את פורום הריון והתינוק ב-ynet, וסביב הפעילות הערה בו יצרה ערכי תוכן רבים.

 

האתר כולל עשרות כתבות ומדריכים על שלבי ההריון ולקראת הלידה, אינדקס של אלפי נותני שירותים בתחום - מתזונאים ויועצות הנקה ועד מורים לפילאטיס ורופאים מומחים, וגם ייעוץ מומחים לשאלות של הגולשות.

 

עוד באתר המשודרג: מדריכים לקנייה וביקורות מוצרים, חנות מקוונת וקופוני הנחה, סקירות והשוואת בתי יולדות, ואפילו גלריות של עוברים בתמונות אולטרה סאונד. שאפו.

 

אתר לאבאים

 

אבות הוא אתר חינני, שהוקם בידי אבות לילדים במגמה להציג את המשקפת האבהית, כלומר את הזווית של אבא בכל הנוגע לזוגיות ולגידול הילדים. מקים האתר, שלמה לביא-ששון, טוען כי חוויית האבהות אצל גברים עיקרית וקבועה, ומשנה את כל מהלך חייו של הגבר, אולם באותה העת גם זנוחה ואינה מקבלת את הפוקוס החברתי שלו היא זכאית.

 

הוא מצהיר, כי האתר אינו אנטי נשי, אלא מתמקד בזווית הגברית, ועל כן מתנצל בעמוד הבית בפני קהל הנשים שחש שהאתר אינו שיוויוני. לביא-ששון, איש הייטק, מעיד כי דרכו להקמת האתר עברה בקבוצת תמיכה לאבות צעירים, שחשו עם לידת ילדיהם כי חייהם השתנו והשתבשו.

 

את התובנות והערכים שספג בקבוצה החליט להעביר הלאה, באמצעות הרשת, גם אל אבות אחרים, בתקווה שגם אם לעולם לא יהיו אב השנה, הם יהיו אבא נורמלי. ברוח זו כולל האתר סיפורים ועדויות של אבות,

וכן עשרות מחקרים ומאמרים על חשיבות הקשר בין ילד לאביו, על תיפקוד האב אחרי פרידה מבת הזוג, על חופשת לידה לגברים ועוד.

 

הסטוריה: בעקבות אנשי בראשית

 

בכתובת הזו לא תמצאו אתר, אלא עמוד אחד פשוט, כמעט פרוספקט פרסומי, אבל אנו מציינים אותו כאן בעיקר בגלל השירות הייחודי שהוא מציע. טלי זייד, נכדתו של השומר האגדי מגבעות שייח' אבריק, אלכסנדר זייד, מציעה סיורים מודרכים ליחידים ולקבוצות, בעקבות סבה. הסיור כולל עדויות וסיפורים ששמעה מפי סבתא ציפורה, רעייתו.

 

בידור: שירי שרה

 

"ברוכים הבאים לאתר הרשמי שלי...", מקדמת בקולה שירי מימון את מי שנקלע אל אתר הבית החדש שלה, ובכך יוצרת תקדים בכל הנוגע להשתתפותם הפעילה של אמנים באתריהם הרשמיים. 

 

פרט לכמה בודדים (אהוד בנאי, היהודים, שוטי הנבואה ועוד כמה) מעדיפים אמני השורה הראשונה שלנו להתייחס לאתר הבית שלהם כאל פעילות יחסי ציבור זניחה אך מתחייבת, ועל כן לא יוצאים מגדרם להשתתף בתכניו ולקדם אותו.

 

אצל מימון ההשתתפות פעילה למדי, וכוללת בין היתר עשרות תמונות מהאלבום המשפחתי, גלריית קטעי וידאו ובקרוב ארכיון שלם של קבצי קול - בהם שירים וראיונות. זאת, לצד המידע הסטנדרטי: ביוגרפיה, כוכב נולד, חדשות ופורום. 

 

כוכבת: עצרת האום

 

אתר חדש לכוכבת הזמר אום כולתום, שאם המדד הוא ההיקף של קהל המעריצים - אז היא אולי הגדולה מכולן. האתר מציג מידע ביוגרפי בעברית ובאנגלית על הזמרת המצרייה המנוחה, מאפשר הורדת שירים (ומפעילי האתר גאים למנות ביניהם את רנילי שוויה שוויה ואנת עומרי) וקטעי וידאו מהופעותיה.

היוזמה הפרטית הזו היא דוגמה לבחירה של נושא מצוין והשקעה רבה בבניית אתר, שאיכשהו מתפספסת ברמת הביצוע, שלא מצליח להתעלות מעבר לחובבנות. 

 

מוזיקה: בית ספר פלוס

 

שימו לב לאתר החדש של DJ, בית הספר למוזיקה עכשווית, ששינה את שמו ל-Muzik: יש בו סאונד מצוין, תמונות זזות, ניקיון עיצובי וגם ערכים מוספים.

 

במסגרת האתר יכול כל סטודנט להקים דף בית פרטי, שבו יציג את יצירותיו, ובקרוב יוכל גם למכור את היצירות האלה ישירות מהאתר. בשלב הבא יפעיל האתר רדיו מקוון, שישדר VJ חי. מעבר לאפקטיביות של האתר לבית הספר עצמו - הוא מעלה את הרף של פעילויות לשיווק מוסדות כאלה ברשת, וטוב שכך.

 

ירושלים: אלו תולדות 

 

צל"ש גדול לאוניברסיטה העברית, שגומלת לעירה ירושלים אתר חדש, מושקע ויפהפה, המוקדש לפעילותה של האגודה למען ירושלים - גוף שהוקם ב-1918 בידי הבריטים על מנת לשתף את התושבים בניהול העיר.

 

באגודה ההיסטורית היו חברים נציגי היישובי היהודי, המופתי, הפטריארכים וראשי המסדרים. כיום חברים בגוף הזה נציגים של גופים שונים, הפועלים לשימור ייחודה של העיר: רשות העתיקות, המועצה לשימור אתרים, המחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטה העברית ועיריית ירושלים.

 

האתר של האגודה הוא אוקיינוס קטן של מידע על תולדות העיר החדשה. הוא מביא רקע רב על התפתחותה, בליווי מפות היסטוריות, תוכניות בנייה, צילומי אתרים וכרטיסי מידע על עשרות מבנים ייחודיים המיועדים לשימור.

 

לצד אלה קישורים רבים לסרטים מתוך מאגר הסרטים היהודיים ע"ש שפילברג, ופריטי ארכיון רבים, בהם קוריוזים (כרטיס משנת 1914 לנשף פורים בבצלאל, וגם מכתב של תושב העיר המבקש מהעירייה למנוע מעיזים לרעות בחצרו), אך גם מסמכים בעלי ערך תיעודי.

 

מפעילי האתר מקווים להפוך אותו לבמה ציבורית פתוחה לדיונים עקרוניים על כיווני ההתפתחות העירונית של ירושלים, ובמקביל, מזמינים את הגולשים להוסיף מסמכים ותמונות היסטוריות שברשותם. יפה.

 

מקבץ: הצחוקיה

 

כהרגלנו, הנה המקבץ השבועי של קשקושי רשת בפלאש, וידאו וטקסט, ששלחו קוראי המדור שוחרי הצחוקים.

 

קרב הטכנולוגיות: מי לדעתכם ינצח בתחרות למשלוח הודעות: מורס - הטכנולוגיה העתיקה, בת 170 שנה לפחות, הידועה ליחידי סגולה וכרוכה בכישורים ומיומנויות מיוחדות, או שיטת ה-SMS הפשוטה בסלולרי שלכם? ג'יי לנו, בתוכנית הלילה שלו, נדרש לסוגיה הכבדה הזו, והפגיש זוג מומחים לשפת מורס עם זוג זריזי SMS לתחרות האולטימטיבית. בקטע הזה תוכלו לבדוק מי ניצח (שלח: מישל דורושינסקי).

 

בריטני, הסיפור האמיתי: וידוי פלאשי ונמוך למדי על רקע השיר Oops I did it again, המפרט את קורותיה של בריטני ספירס עד לרגע שבו מצאה עצמה נשואה ועם כרסה בין שיניה (שלחו: דן דקל ונעה בן שבת).

 

פצפץ אותה: את הקישור המדליק הזה פירסמנו כאן בעבר, אבל הזמן לא הצליח להפחית מקסמו, ועל כן, כשירות לחובבי הפצפצים, אותן אריזות ניילון מתפוצצות - הנה סיבוב נוסף עם הגירסה המקוונת (שלח: אופיר אלבז).

 

הדרואידים באים: הנה משהו אסקפיסטי עד מבוכה, שהלוואי ושיגרת החיים בארצנו היתה מאפשרת לנו לראות גם כאן: כינוס הדרואידים הענק שהתקיים בבריטניה בחסות חברת אורנג',

שאליו התקבצו ובאו רובוטים, ג'דאים, יודאים, אובי וואנים, האן סולואים, נסיכות, אבירים ומאות לוחמי אימפריה, לכבוד הבכורה של סרט ההמשך בסדרת מלחמת הכוכבים. פרט לקטע המציג את הכינוס, אפשר למצוא קטעי וידאו, משחקים ועוד, שיצרה חברת אורנג' למען המעריצים  (שלח: עמית פל).

 

מלחמת הכוכביות: ואם כבר Star Wars, הנה Store Wars, קטע וידאו פלאש יצירתי בטירוף, שמציג את גירסת הסופרמרקט למרדפים במהירות האור של סדרת הסרטים הנערצת, ומוסיף גם רובד מחאה הגון, בעד החקלאות האורגנית ונגד צריכה של מוצרי מזון מתועשים. הקטע הוא תקציר מושקע ואיכותי ביותר של מלחמת הכוכבים, על כל גיבוריו - מאובי וואן קנולי והנסיכה חסה, ועד דארק פוטטו - כולם, כמובן, ירקות ופירות מדברים ונלחמים, ונעים ממדף למדף בעגלות סופר מהחלל החיצון. ההנאה שלמה והמסר עובר (שלח: דן דקל).

 

שובה של צפרדי: זוכרים את הצפרדע הקטנה, שעשתה וורום-וורום על האופנוע המאויר שלה, ושיגעה לכולנו את הדואר האלקטרוני? הנה, היא חוזרת, פופולרית כתמיד, ונופלת כמו וירוס לתיבות הדואר של כל משתמש בעולם - וגם הפעם מלווה בקליפ מדליק ורב אפקטים (שלחה: נעה בן שבת).

 

רינגטון חד מיני: נצא מתוך הנחה שלא, אבל אם בכל זאת חיפשת רינגטון בוטה וגס רוח להצהיר על מיניותך הייחודית, נסי את "אני לסבית". אין אחריות על התוצאות (שלח: עמית פל).

 

תותח החתולים: ואם כבר קישורים ומשחקים בטעם רע במיוחד, הנה תותח החתולים, משחק שבו אתם נדרשים לתכנן מראש את זווית התותח, על מנת לירות חתלתול פלאשי רחוק ככל האפשר, וגם לוודא שלא ייפול על מצבור קוצים או ערימת חומרים נפיצים בדרך לשם. מפגר אך משעשע (שלח: דן דקל).

 

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מלחמת הכוכבים. הדרואידים באים
מומלצים