שתף קטע נבחר

אפשר היה להעז יותר

"האירים באמת נכנסו ללחץ. אחרת אי אפשר להסביר כיצד לא הצליחו לנצל את היתרון הברור שלהם במחצית השניה. נבחרת קצת יותר רגועה היתה מרשיתה לרשת של דודו אוואט עוד שלוש פעמים לפחות". תומר גנור חש גאווה וגם קצת פיספוס

תשכחו מהניצחון בצרפת, גם מה-0:5 על אוסטריה, התיקו נגד אירלנד הוא ההישג הגדול ביותר של הנבחרת מאז ההצטרפות לאירופה לפני 13 שנים. רק נקודה ולא שלוש, אבל בחוץ, תוך חזרה הירואית מפיגור בן שני שערים, נגד נבחרת בסדר הגודל הזה ולא קפריסין, במאני טיים – תוצאה שאחריה אפשר לחלום. שלושה משחקים לסיום יש סיכוי לעלות למונדיאל מהבית הקשה הזה ולא לשכוח, עדיין לא שיחקנו נגד איי פארו.

 

זו אולי קצת חזירות לדרוש ניצחון, בעיקר לאור העובדה שישראל זכתה בנקודה במזל גדול אחרי שכדורים רבים טיילו על קו שערו של אוואט. אבל, צריך היה להעיז קצת יותר בפתיחת המחצית השניה. האירים עלו למחצית הזו במצב מוראלי גרוע ביותר וחזרו לעצמם רק כשנוכחו לדעת שישראל שוב נסוגה לאחור. קבוצה שמאבדת יתרון 0:2 בבית נכנסת ללחץ גדול והאירים באמת נכנסו ללחץ. אחרת אי אפשר להסביר כיצד לא הצליחו לנצל את היתרון הברור שלהם במחצית השניה. נבחרת קצת יותר רגועה היתה מרשיתה לרשת של דודו אוואט עוד שלוש פעמים לפחות.

 

הבעיה היתה שישראל ויתרה לחלוטין על האופציות ההתקפיות. בתחילת המשחק אפשר היה להבין את זה, אבל לא אחרי החזרה הכל כך מרשימה בסיום המחצית הראשונה. ובכל זאת, אם פעם בדור ישראל מסוגלת להפתיע ולנצח באירלנד זה היה במשחק הזה.

 

דודו אוואט במשחק הירואי מנע שלושה שערים מהאירים לקראת הסיום וברור שהוא כיכב בסיוטים של דמיאן דאף וג'ון אושיי הלילה. יחד עם זאת, אוואט היה שותף לספיגת השער הראשון ויציאות מבולבלות שלו הסתיימו ללא שער אירי במחצית השניה רק בגלל חוסר ריכוז וחוסר דיוק מצד השחקנים בירוק.

 

אם ישראל עשתה לאירלנד את מה שליברפול עשתה למילאן, אז אי אפשר להתעלם מהאופי של השחקנים ומהשינוי שביצע אברהם גרנט. ראפא בניטז הכניס בגמר האלופות למשחק את ולדימיר שמיצר במקום הארי קיואל ושינה את יחסי הכוחות. גרנט לא עשה זאת בחילוף, אלא בשינוי המערך לחמישה שחקני קישור במקום חמישה שחקני הגנה. עם המזל שיש לגרנט זה יכול לעבוד גם בשווייץ.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
גרנט. במקום חילוף - שינוי מערך שהצליח
צילום: איי פי
צילום: איי פי
הנבחרת חוגגת באירלנד. הישג מצויין
צילום: איי פי
מומלצים