שתף קטע נבחר

5 WinTasks

תוכנה המספקת הסבר מיידי על כל "תהליך" שרץ במחשב, אך עולה כסף. מי שלא מעוניין לשלם יוכל להעזר באתר מצוין שמציע שירות דומה

השבוע האחרון חשף את כל עם ישראל לסוסים טרויאניים. באופן מפתיע התגלה, כי למרות תוכנות האבטחה הרבות שפעלו בארגונים שבהם נשתל הסוס המפורסם, התוכנות לא הצליחו לזהות אותו,

והמידע נגנב בקלות. חברות האנטי וירוס כבר הוציאו עדכונים לזיהוי הסוס הטרויאני החדש, אבל פעמים רבות התגובה שלהן מאוחרת מדי.

 

כדי למנוע נזקים, עדיף לסמוך על שיטת "עשה זאת בעצמך" ולזהות בעצמכם מזיקים ותוכנות חשודות שחדרו אליכם למחשב. למעשה, סוסים טרויאניים למכביר רצים בחלונות XP , ובחלונות בכלל, על תקן "תהליכים". הכוונה היא לתוכנות שרצות ברקע ולא מופיעות על המסך כשהן עובדות, למשל – הדפדפן או תוכנת וורד. Windows מפעילה באופן נסתר תוכנות רבות ברקע, הקשורות למערכת ההפעלה עצמה ולא מחייבות התערבות של המשתמש.

 

למעשה, Windows מספקת כלי הצצה מעולה לבדיקת התהליכים שרצים ברקע, "מנהל המשימות": בלחיצה על ESC + Shift + Ctrl , ייפתח חלון "מנהל המשימות" ויציג את רשימת התהליכים הפועלים כרגע (בחרו בכרטיסיה "תהליכים". כעת, כל מה שנותר הוא לזהות כל תהליך ולקשר אותו לתוכנות לגיטימיות, או – במקרה הפחות טוב – לסוסים טרויאניים.

 

לעזרתנו נחלץ אתר מצויין שמכיל מידע על תהליכים רבים שנאספו במשך השנים, ומאפשר לקבל הסבר קצר על כל תהליך ותהליך. כל מה שיש לעשות הוא להקליד את שם התהליך כפי שהוא מופיע במנהל המשימות באתר, לקבל עליו הסבר מיידי ולדעת האם הוא לגיטימי או לא. לדוגמה, במקרה של הסוס הטרויאני המככב היום בכותרות,

תוכלו לגלות את התהליך svchost.exe עם רווח לפניו. מדובר בנסיון לחקות תהליך לגיטימי לחלוטין בעל אותו השם, שהוא חלק בלתי נפרד ממערכת ההפעלה.

 

טרויאניים אחרים משתמשים בטריקים של נסיון להידמות לשמות של תוכנות אנטי וירוס או תוכנות לגיטימיות נוספות. לכן,

יש לבחון היטב כל תהליך ולוודא שמחפשים אותו לפי השם הנכון. מי שלא מעוניין לעבור את כל התהליך הארוך מוזמן להשתמש בתוכנה WinTasks, שמאפשרת קבלת הסבר מיידי על כל תהליך שמצביעים עליו.

 

התוכנה מאפשרת גם לראות נתונים נוספים על כל תהליך שרץ במחשב, כך שניתן לזהות למשל תהליכים שרצים מתיקיות לא מוכרות.

 

5 WinTasks פשוטה מאוד להפעלה, ומציגה מיד עם הפעלתה את הנתונים הדרושים, תוך כדי שהיא מחפשת ברקע את המידע על כך תהליך. והעיקר, המשך עבודה נעימה ובטוחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים