שתף קטע נבחר

"תדהמה" בנגב: ויצמן שירי עובר לתל-אביב

הוא מזוהה עם הנגב ופועל ללא ליאות לקידום הדרום, אבל מעכשיו זה יקרה בשלט רחוק. חבר הכנסת לשעבר, ויצמן שירי, עוזב את הבית בעומר ועובר לתל-אביב. שירי: "זה רק פסק זמן". ראש עיריית באר שבע, יעקב טרנר: "זה יום עצוב"

דרומי לשעבר, צפוני מעכשיו: חבר הכנסת לשעבר ויצמן שירי, מהפעילים המרכזיים למען הנגב וממקורבי ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, עוזב את הדרום ועובר לתל-אביב. "אני לוקח רק פסק זמן ועובר עם האשה והילדה לגוש דן", אמר שירי ל-ynet. ראש עיריית באר-שבע, יעקב טרנר, הביע צער על עזיבתו.

 

בחודשים האחרונים חלה האטה בעסקי הנדל"ן בנגב, שבהם משמש שירי כמנהל. לדבריו, כיום הוא אינו חייב שקל לאיש. "אני בשלב שאני נלחם על הבית. פעלתי לסגירה מבוקרת של העסקים שלי. איני בעל מניות שם, אך יש לי מחויבות. הטיול שלי לכנסת הקודמת עלה לי מליונים. מכרתי בזמנו את העסקים עם כניסתי לכנסת והיום אני פועל לסגירה מבוקרת שלהם", אמר שירי.

 

במקביל לעסקיו המתנהלים בתל-אביב, הוא פועל בימים אלה ללא ליאות לצד אהוד ברק, כדי לסייע לו במירוץ לכיבוש הנהגת מפלגת העבודה. זו כנראה אחת הסיבות לכך שהוא ישכיר את ביתו המפואר בעומר וישכור בית בתל-אביב, שבו יגור עם אשתו ובתו הקטנה. בתו הבוגרת לומדת בלונדון ובנו האמצעי עבר לא מכבר למרכז הארץ. "אני לוקח רק פסק זמן במעבר לגוש דן, כי הבית שלי זה באר-שבע. כאן נמצאים אמי, אחי, בני משפחתה של אישתי. בית לא עוזבים".

 

יעקב טרנר: זה רגע עצוב

 

לדבריו, "המשרדים פה בבאר-שבע ימשיכו לפעול. אבל אם קודם עבדו מאות בשביל העסקים שלי, היום מדובר אולי בעשרות. המשרד שלי היום בתל-אביב. חמישה ימים בשבוע אני קם בבוקר ונוסע מעומר לתל-אביב. אי אפשר לנהל כך חיים. אני לא מסתיר ולא מסתתר, אני מעביר לפרק זמן את מרכז החיים שלי לתל-אביב.

 

"אין לי גם שום ייסורי מצפון כלפי תושבי הנגב, שבשבילם נלחמתי על חוקי הנגב. כרגע זאת מלחמה על הבית ואני כבר איני נבחר ציבור. כך או כך, אני מתכוון להוסיף ולהיאבק למען הנגב גם מגוש דן. זה לא משנה בכלל מאיפה אני נלחם עבור תושבי הנגב, כי באר-שבע הייתה ונשארה הבית שלי", אמר.

 

ראש עיריית באר-שבע, יעקב טרנר, שפסע עם שירי יד ביד בימים הסוערים לקראת החלת חוקי הנגב, שבוטלו זה מכבר, אמר ל-ynet בתגובה: "זה יום עצוב. אני מצטער על הצעד הזה של שירי, כי הוא איש באר-שבע מובהק. צעדו אינו מרפה את ידינו, הנאבקים למען חזון הנגב. הוא ימשיך איתנו באותם מאבקים שהיה שותף להם גם בעבר. אני מניח שיש לו סיבות טובות מאוד לא להישאר כאן, ולא נותר לי אלא להצטער".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
שירי. עוזב לצפון
צילום: צביקה טישלר
צילום: תומריקו
מקורבו של ברק
צילום: תומריקו
צילום: הרצל יוסף "כל הנגב"
יום עצוב. טרנר
צילום: הרצל יוסף "כל הנגב"
מומלצים