שתף קטע נבחר

סופית: רשתות השיווק לא יגבו תשלום נפרד על אבטחה

משרד התמ"ת קיבל את חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה, לפיה הרשתות אינן רשאיות לגבות מהלקוחות דמי אבטחה. על פי החלטת היועץ, עוסק שגובה דמי אבטחה צריך לכלול אותם במחיר הכולל

רשתות השיווק לא ייגבו מהלקוחות תשלום בנפרד עבור הוצאות אבטחה. כך החליט משרד התמ"ת לאחר שקיבל את חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה.

 

לפני שלושה חודשים ביקש שר התמ"ת, אהוד אולמרט, מהיועץ המשפטי במשרדו לפנות אל היועץ המשפטי לממשלה בבקשה לקבל חוות דעת, האם ניתן, על פי חוק הגנת הצרכן לגבות תשלום עבור אבטחה בנפרד ולא במסגרת המחיר הכולל. זאת לאחר שרשתות השיווק דרשו לגבות תשלום מהצרכנים עבור דמי אבטחה, בטענה שעלות האבטחה בסניפים גבוהה ופוגעת קשות ברווחיותם. היועץ המשפטי של המשרד מסר בזמנו לרשתות, כי לא יינקטו הליכים פליליים נגד עוסקים שיגבו הוצאות אבטחה מלקוחותיהם, אם תינתן על כך הודעה ברורה, באמצעות שלטים, בכניסה לחנויות. אולם כעבור מספר ימים הודיע השר אולמרט כי לא יאפשר לגבות דמי אבטחה בנפרד.

 

על פי החלטת היועץ המשפטי לממשלה, עוסק שגובה דמי אבטחה צריך לכלול אותם במחיר הכולל, והוא אינו רשאי לגבות תשלום נפרד מהלקוחות.

 

אולמרט, סבר כי על בעלי העסקים לממן את הוצאות האבטחה ולא לגבות אותן מהלקוחות, ועם קבלת ההחלטה הסופית הביע תקווה שבעלי רשתות השיווק לא יגלגלו את עלויות האבטחה על הצרכנים.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אולמרט. ביקש חוות דעת
צילום: רויטרס
מומלצים