שתף קטע נבחר

רמיזות מיניות ואלימות ייאסרו בפרסומות ובקדימונים

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה הצעת חוק לפיה ייאסר לחלוטין, בכל שעות היממה, שידור פרסומות ופרומואים שיש בהם פגיעה בכבוד האדם או ברגשות הציבור ואפלייה על רקע דת גזע או השתייכות מינית

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה הצעת חוק לפיה ייאסר שידור פרסומות וקדימונים המכילים רמיזות מיניות ואלימות. על פי הצעת החוק, שיזם ח"כ רוני בראון, ייאסר לחלוטין, בכל שעות היממה, שידור פרסומות ופרומואים שיש בהם פגיעה בכבוד האדם או ברגשות הציבור ואפלייה על רקע דת גזע או השתייכות מינית. לדבריו, הפרסומות בטלוויזיה הולכות ונעשות גרועות וגובלות בהשחתת מידות וחוסר טעם טוב. הצעת החוק אינה חלה על ערוצים שאינם מיועדים לצפייה לילדים.

 

יו"ר הוועדה, אמנון כהן, אמר כי "חינוך נגד אלימות, הטרדה מינית ואפלייה, לא ישא פרי כל עוד גיבורי התרבות של הילדים ימשיכו להציג בפניהם התנהגות כזאת ויתנו לה הכשר. אינספור מחקרים כבר הוכיחו את הקשר בין צפייה בטלוויזיה להתנהגות אלימה".

 

סמנכ"ל אסטרטגיה ומחקר ברשות השנייה, נחמה לאור, אמרה כי אין צורך בחקיקה מאחר שוועדה של הרשות, שישבה עם ארגון המפרסמים, סיימה בימים אלה לנסח מדריך אתיקה.

 

יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולווין, יורם מוקדי, אמר כי "אם לא יוחרגו מהצעת החוק שידורי משנה כמו הערוצים הבינלאומיים, יהפכו חברות הכבלים והלווין לעברייניות בעל כורחן, מאחר ואין ביכולתן לפקח על ערוצים איטלקיים גרמניים או טורקיים". מוקדי ביקש גם לבחון הוצאת הקדימונים מהצעת החוק. לטענתו לא ניתן לערוך קדימון לסרט "אינסטינקט בסיסי", ללא רמיזה מינית של הכוכבת, שרון סטון.

 

ועדת הכלכלה דחתה את ההצעות של לאור ומוקדי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרסומת להונדה שעוררה מחלוקת
מומלצים