שתף קטע נבחר

נתניהו: להעדיף את ירושלים על פני התנחלויות

שרי הממשלה התכנסו לישיבה חגיגית לציון יום ירושלים ואישרו מספר החלטות לקידום ענייני הבירה. בין השאר אושר קו רכבת מהיר לירושלים בעלות של 3.4 מיליארד שקל. שר האוצר אמר ש"חיזוק ירושלים צריך לעמוד מעל הכל, כולל אזורים כמו יהודה ושומרון, הגליל והנגב"

שר האוצר, בנימין נתניהו, אמר היום (ב') בישיבת הממשלה ש"חיזוק ירושלים צריך לעמוד מעל הכל, כולל אזורים כמו יהודה ושומרון, הגליל והנגב". הדברים נאמרו בישיבת ממשלה חגיגית לרגל יום ירושלים, שבה אושרה בין השאר התוכנית להקים קו רכבת מהיר לבירה בעלות של 3.4 מיליארד שקלים.

 

השר אהוד אולמרט, שידוע ביריבותו עם נתניהו, עקץ: "אם לתרגם את ההצהרה שלך באופן מעשי, אם לשדרות, שיש בה 20 אלף תושבים נתנו 50 מיליון שקל כפול שלוש שנים, צריך לתת לירושלים מיליארד ו-850 מיליון שקלים".

 

השר ישראל כץ הציע בדיון לתת מענק הסתגלות לסטודנטים שלמדו מקצוע נדרש ונשארו לגור בירושלים, "הדבר עשוי להיות אטרקטיבי כדי להשאיר סטודנטים בעיר".

 

הממשלה אישרה את בנייתו של קו הרכבת המהיר מירושלים לתל-אביב. בנייתו של הקו תושלם עד 2009 ועלותו נאמדת בכ-3.4 מיליארד שקל. נסיעה מתל-אביב לירושלים תימשך 29 דקות בלבד.

 

ראש הממשלה, אריאל שרון, התייחס בישיבה להחלטה להקים את קו הרכבת מתל-אביב לירושלים. "אני בטוח שכל חברי הממשלה מבינים את חשיבות חיבור ירושלים לשפלת החוף. פרויקט הרכבת הוא הישג גדול ביותר למדינת ישראל".

 

אנשי משרד הפנים הציגו נתונים לפיהם הקו יכלול 20 קילומטרים של מנהרות, הארוכה תהיה באורך של 11 קילומטרים. כמו כן יוקמו גשרים באורך של שבעה קילומטרים.

 

דני נוה: איך זה שאין איצטדיון לאומי בירושלים?

 

הממשלה גם אישרה את "חבילת לופוליאנסקי" - תקציב מיוחד בשווי 40 מיליון שקלים בשנה, שנועד להחייאת מרכז העיר בשבע השנים הקרובות. ראש העיר אמר בישיבה: "אני צופה שחבילת הסיוע תביא לירידה דרסטית בהגירה השלילית ולעלייה במספר מרכזי הטכנולוגיה ובניצול הפוטנציאל של עיר הבירה".

 

השר דני נוה דרש להפוך את ירושלים לעיר מטרופוליטנית ולספח לגבולותיה את מה שהגדיר "יישובי הלווין" כגון מעלה אדומים, מבשרת ציון, גבעת זאב ויישובים נוספים, על מנת לשמר את אופייה היהודי, כדבריו. בנוסף אמר נוה: "לא ייתכן שישראל היא המדינה היחידה בעולם שלא מארחת נבחרות זרות בעיר הבירה". 

 

הוא קרא להכשיר איצטדיון לאומי בירושלים, לצורך אירוח משחקים בכדורגל וכדורסל, "זה דבר לא טבעי, שלא קורה באף מדינה אחרת. לא ייתכן מצב שבו האיצטדיון הלאומי של ישראל, בכדורגל ובכדורסל, נמצא בתל-אביב". בנוסף קרא נוה להעביר בחוק החלטה שתחייב להעביר את כל משרדי ההנהלה של חברות ממשלתיות לירושלים.

  

הממשלה קיבלה החלטה להגביר את סיורי התלמידים במסגרת טיולי החובה לבירה, לקדם ביקורי חיילים בירושלים, כולל בקבר רחל. שר הביטחון, שאול מופז, הציע להעביר את המכללות הצבאיות לירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל סאן
להעדיף את ירושלים. נתניהו
צילום: ישראל סאן
צילום: איי פי
הישג גדול. שרון
צילום: איי פי
צילום: דורון שפר
הרכבת הנוכחית לירושלים
צילום: דורון שפר
מומלצים