שתף קטע נבחר

המושבעים במשפטו של ג'קסון סיימו את היום ללא החלטה

בסנטה מריה שבקליפורניה סיים חבר המושבעים את יום הדיונים המלא הראשון ללא החלטה בעניינו. ג'קסון טופל בבית חולים לפני שהחלו הדיונים. הכומר ג'סי ג'קסון: "מייקל הוא כמו איוב"

המושבעים במשפטו של מייקל ג'קסון (46) סיימו הערב (יום ב') את יום הדיונים המלא הראשון ללא הכרעה. זאת, לאחר שהתכנסו בתום המשפט כדי להחליט להחליט אם הוא אשם או חף מפשע. ג'קסון נאשם ב-10 סעיפים, כולל תקיפה מינית של נער שנרפא מסרטן, בעת שהיה בחוותו בנברלנד, תוך שהשקה אותו משקאות אלכוהוליים.

 

לפני התכנסות המושבעים בסנטה מריה שבקליפורניה הגיע ג'קסון לבית חולים הסמוך לחוותו וטופל במשך שעתיים בשל כאב עז שממנו סבל. הדוברת שלו, ריימון ביין, אמרה לרשת CNN: "הוא במצב טוב. הוא בסדר. הוא בלחץ גדול וזה זמן קשה". הכומר ג'סי ג'קסון, יועצו הרוחני של כוכב הפופ השווה את מצבו של הזמר לאיוב, שהמשיך להאמין למרות מצבו.

 

ביום שישי התכנסו המושבעים במשפטו של אליל הפופ, שמונה נשים וארבעה גברים, אחרי 14 שבועות של שמיעת עדויותיהם של למעלה מ-130 עדים, כדי לדון בהכרעת הדין במשפט שמסעיר את העולם.  

 

מדבריו של התובע המחוזי, רון זונן, הצטייר ג'קסון כפדופיל מסוכן האורב לילדים ונערים צמאים לאהבה.בנאום הסיכום שלו טען זונן כי הטענות לפיהן אמו של הנער התובע המציאה את הסיפור כולו על-מנת לסחוט את ג'קסון הן "לא יותר משטויות". לטענתו, ממעשיו של ג'קסון עולה כי הוא פעל לפי תבנית ידועה מראש, בוחר בקפידה את הנערים אותם ניצל. "האריה בג'ונגל לא רודף אחרי האנטילופה הכי חזקה ביער. הוא רודף אחרי החלשה ביותר", הסביר.

  

"זה לא מקרה של סחיטה", אמר. "זה מקרה של ניצול מיני של נער בן 13, חולה סרטן, על-ידי סלבריטי בקנה מידה בינלאומי. הוא הביא את הנער לעולם אסור, לחדר המיטות שלו, שם ניצל אותו". במשך שעתיים שלמות דיבר זונן, מתייחס לא רק לאישום המרכזי - ניצול מיני, אלא גם לטענת משפחת הנער לפיה ג'קסון כלא אותם בחוותו והחזיק בהם שם בניגוד לרצונם.

  

פרקליטו של ג'קסון: הוא נפל קורבן לסחטנים

 

רק לאחר מכן, כשמאחוריו טבלאות ושרטוטים רבים המנסים להציג את דיוקנו של ג'קסון כעבריין מין, הגיע התובע לתיאור סביבת הניצול המיני, שלפי החשד יצר הזמר. לדבריו, "זה התחיל משיחות על אוננות ועירום וזה המשיך בהדגמת יחסי מין על בובה".

  

עורך דינו של ג'קסון, תומס מסראו, טען בנאומו כי ג'קסון הוא בסך הכל זמר תמים ומצליח, שנפל קורבן לתככיה של משפחת סחטנים. הוא קרא למושבעים להתייחס לכך שמשפחתו של הנער המאשים מורכבת מ"צבועים, שחקנים ושקרנים". לדבריו, השאלה האמיתית בה על המושבעים לדון היא לא האם ג'קסון אשם או לא, אלא שאלת אמינות המשפחה, שעל עדויותיה מסתמכות רוב טענות התביעה.

 

מסראו, שציין בבבדיחות שפיתולי נאומו של זונן מצביעים, ככל הנראה, על לחץ גדול מאוד, קרא לשופטים לשקול היטב את אמינות עדי התביעה, ובראשם אמו של הנער. "היא קיבלה מעל ל-150 אלף דולר במהלך הסדר משפטי עם חנות שתבעה ועשרה ימים לאחר מכן הלכה לשירותי הרווחה וביקשה תמיכה. אם זו לא תאוות בצע, איני יודע תאוות בצע מהי", הבהיר.

 

לדבריו, "התביעה כל הזמן מעלה את השאלה 'האם היא ביקשה כסף מג'קסון', אבל השאלה היא האם היא ביקשה כסף. נקודה. כשהיא החליטה לבקש תמיכה כלכלית מהמדינה, עשרה ימים אחרי שקיבלה סכום כסף גדול כל כך, היא בהחלט ביקשה כסף.


פורסם לראשונה 06/06/2005 19:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים