שתף קטע נבחר

חוברת של פעילי ימין: "רודנות שרון ניתנת לערעור"

פעילי ימין הפיצו חוברת שבה פרסו את משנתם וקראו לחסום כבישים. ליד תחנת המשטרה במגרש הרוסים בירושלים התעמתו כ-150 אנשי ימין עם שוטרים, בעקבות מעצרם של שני חשודים בהמרדה. חמישה מפגינים עוכבו לחקירה, ארבעה שוטרים נפצעו קל

כ-150 אנשי ימין הפגינו הערב (יום ב') בתחנת המשטרה במגרש הרוסים בירושלים נגד מעצרם של שני אנשי ימין החשודים בהמרדה. לטענת המשטרה, המפגינים ניסו לחסום את הכניסה למטה המחוז ואז פוזרו. חמישה מהמפגינים עוכבו לחקירה, ארבעה שוטרים נפגעו באורח קל וטופלו במרפאת המחוז במשטרת ירושלים.

 

אבל פעילי הימין לא עוצרים במגרש הרוסים. הפעילים שעומדים מאחורי חסימות הכבישים האחרונות ברחבי הארץ, ואלה שעמדו מאחורי נעילת משרדי ממשלה וסניפי דואר באמצעות דבק מגע, מוציאים בימים אלו חוברת שמופצת ברחבי הארץ, שכותרתה "מה שהעם לא רוצה - לא יהיה!".

 

 

כותבי החוברת החדשה כתבו: "אריק שרון הוא בשר ודם, שלטונו ורודנותו ניתנים לערעור". לדבריהם, "החרב מונפת מעל ראשי כולנו. ולכן עלינו להרים את נס המרד, עלינו לנהל את המאבק, בשביל להציל את קטיף, בשביל להציל את כולנו!".

 

עוד נכתב: "המצב הקשה שבו אנחנו נמצאים אינו זמן לחיוכים. קירוב לבבות בעם, משלוח מנות ופנים אל פנים, הם דברים חשובים תמיד, אבל הם לא הולכים להציל את גוש קטיף. דעת קהל היא דבר חשוב, כשרק מחייכים מונעים מהציבור הרחב, מהחילוני הממוצע את היכולת להזדהות איתנו. מי שכואב לו, אם הוא נורמלי, צועק. מי שמכסחים אותו, צורח. הוא לא מוכן לסבול זאת".

 

"השוטרים באים בלי מוטיבציה" 

 

פעילי הימין כותבים: "הולך ונוצר קרע בעם. לא אנחנו הקורעים, שרון הוא הקורע הראשי. הוא פועל בניגוד למצע שעליו נבחר, הוא צפצף על המפלגה שלו שהתנגדה ברוב עצום להתנתקות ופיטר שרים שהתנגדו לו...הגיע הזמן להיאבק, יש לנו את החובה ואת מלוא הלגיטימציה לכך, על פי התורה, על פי הדמוקרטיה, על פי כל אמת מידה שפויה".

 

בין היתר נכתב: "השוטרים באים ללא מוטיבציה. גם החיילים הג'ובניקים, שלא רגילים להישאר יומיים מחוץ לבית, הם לא ממש כוח חזק. הם נשלחים לבצע פעולה שרובם אינם מזדהים איתה. הם אמורים לשבור ידיים ורגליים לילדים ולאמהות, לגרור יהודים מתוך בתי כנסת, להוציא מתים מקברותיהם. גם המפקדים יודעים שאלו פעולות נוראיות, ולכן משקיעים משאבים רבים במערך פסיכולוגי שיטפל בטראומות של המפנים.

 

"לנו, לעומתם, יש גב מוסרי ואידיאולוגי מוצק, הצדק איתנו. אנחנו נאבקים בשביל להציל את המדינה מאסון, ולמען מטרה זו אנחנו מוכנים לסבול תנאים קשים, מכות וגם נעצר בהמונינו. אנחנו נחושים, והמוטיבציה שלנו לא באה מאיומי המפקדים. חסימות הכבישים, נעילת בתי הספר ופעולות נוספות, גרמו למשטרה להוריד את הכוחות המתוכננים שלהם בגוש קטיף, על מנת לשמור על הסדר הנורמלי ברחבי המדינה".

 

בסוף החוברת קוראים הפעילים לצאת ולסייע בחסימת כבישים, ולחשוב על תחומים נוספים שבהם אפשר לשבש את מהלך החיים התקין במדינה מבלי לסכן איש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
עימות עם שוטרים. ארכיון
צילום: איי פי
צילום: תמר אברם
קוראים לחסום עוד כבישים
צילום: תמר אברם
מומלצים