שתף קטע נבחר

לא יונפק דרכון למי שאיבד אותו במזרח הרחוק

במינהל האוכלוסין הכריזו מלחמה בתופעת זיוף הדרכונים, המתפשטת במזרח הרחוק בסיועם של מטיילים שמאבדים את דרכונם או מוכרים אותם. מעתה לא יונפק דרכון חדש למי שאיבד אותו בהודו, בתאילנד ביפן או באוסטרליה

אם איבדת דרכון בהודו, באוסטרליה, ביפן או בתאילנד לא תקבל דרכון חדש, אלא רק תעודת מעבר חד-פעמית, שתאפשר לך לשוב לישראל. הנחייה זו נועדה להילחם בתופעת זיוף הדרכונים, ההולכת ומתפשטת במדינות אלו.

 

ישראלים רבים מאבדים את דרכונם או מוכרים אותו, וזה מוצא דרכו לידיהם של זייפנים שמייצרים דרכונים מזויפים, וקיים חשש שנעשה בהם שימוש בלתי-חוקי. ראש מינהל האוכלוסין, ששי קציר, שלח לאחרונה מכתב לראש החטיבה הקונסולרית במשרד החוץ, מנשה בראון, ובו הבהיר כי מעתה יפסיק מינהל האוכלוסין להנפיק דרכונים חדשים לישראלים המטיילים במזרח הרחוק ומדווחים שדרכונם אבד.

 

מינהל האוכלוסין ינפיק תעודת מעבר חד-פעמית ובמקרים חריגים תעודת מעבר לזמן ממושך יותר שתאפשר להם לשהות פרק זמן נוסף במדינה בטרם ישובו ארצה.

 

נוסף לתופעת זיוף הדרכונים, נועד שינוי המדיניות של משרד הפנים להילחם בתופעת הרמאות של תרמילאים ישראלים שאשרת השהות שלהם במדינה פגה. הם מעדיפים "לאבד" את דרכונם בתקווה שדרכון חדש, נקי מחותמת כניסה למדינה, יעניק להם ויזת שהייה מחודשת אוטומטית, ויחסוך מהם ענישה. שאם לא כן, ייאלצו לעזוב את המדינה שבה הם מטיילים.

 

ששי קציר מכיר גם בעובדה שחלק מהדיווחים על אובדן הדרכון אינם שקריים: "במקרים בהם מתרשם הקונסול הישראלי כי האובדן, הגניבה או ההשחתה היו בתום לב, ולא הייתה כוונה שלילית - יפנה התרשמותו למחלקה למרשם דרכונים במטה בהחלטה אם לנפק דרכון".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים