שתף קטע נבחר

סקירת עיתונות, 7 ביוני 2005

כותרות עיתונים בעולם, 7 ביוני 2005: 

 

א-שרק אל-אווסט

 

מגבירים את הלחץ: מקורות בוושינגטון מסרו כי הממשל האמריקני נערך להחריף את הלחץ על דמשק. לפי אותם המקורות, קיימו אישי ממשל פגישות עם גורמים ערביים ודיפלומטיים ערביים במהלכם העבירו מסרים לפיהם יש לבודד את דמשק. לדבריהם, ארה"ב תפעל בתקופה הקרובה באמצעות מדינות ערב כדי ללחוץ על סוריה להפסיק את סיוע לארגון החיזבאללה, תחדל ממעורבותה בלבנון, תאבטח את גבולה עם עיראק ותפסיק לתת מחסה לארגונים הפלסטינים בשטחה.

 

לפי אותם המקורות, חל שינוי של ממש במדיניותה של ארה"ב שמדברת עתה על הצורך להחליף את המשטר בדמשק. במקביל, מפעילה מחלקת המדינה בתורה לחצים על מספר מדינות באירופה שלא להיכנס לשותפות עם סוריה.

 

אל-ביאן

 

הדיאלוג החשאי: מקורות פלסטיניים מסרו על התקדמות במגעים בין הממשל האמריקני לחמאס. לדבריהם, ארה"ב הציעה לבכירי הארגון להכיר בהנהגתו, אם יוביל או ישתתף בהנהגת הרשות הפלסטינית וזאת בתמורה לפירוקה של הזרוע הצבאית שלו - גדודי עז א-דין אל-קסאם.

 

דבר זה מהווה שינוי במדיניותה של ארה"ב - שינוי שהתגבש תודות ללחציהן של מדינות אירופה. לפי בכיר פלסטיני, הממשל הודיע לתנועת החמאס שהוא אינו דורש עוד את פירוקה אלא רק את פירוק הזרוע הצבאית שלה. התנועה, מצידה, הציעה הצעה נגדית לפיה היא תהיה מחוייבת להודנה ארוכת טווח עם ישראל ואף תפרק חוליות שלה בגדה המערבית אך תותיר את החוליות בעזה כל כנן וזאת בשל חשש מצעדיה של הרשות הפלסטינית.

 

אל-חיאת

 

סגן ראש המשלה הפלסטיני, נביל שעת', גילה כי אחת הבעיות המעיבות על פגישתם הצפויה של יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, וראש ממשלת ישראל, אריאל שרון, היא מיקומה של הפגישה. לדבריו, בשעה שבישראל לוחצים לקיים את הפגישה בירושלים, מעדיפים הפלסטינים לקיימה בקהיר או בראמאללה. "בכל מקרה, אין פירושו של מקום הפגישה משום ויתור של היו"ר אבו מאזן על שעל מאדמת פלסטין ובראשה ירושלים", אמר שעת'.

 

בתוך כך צופים מקורות אמריקנים כי נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, וראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, ישוחחו בפגישתם הצפויה היום סביב סוגיות שונות הקשורות למזרח התיכון, וזאת בשל דאגתם הגוברת מ"אפשרות להידרדרות במספר חזיתות" באזור. זאת, אם לא ינקטו צעדים מהירים ותקיפים.

 

מירור

 

האונס שלא היה: עונש של 12 חודשי מאסר נגזרו על אשה בת 32 שבדתה סיפור אונס. האשה, בוזי מרט, עזבה לרגע את בעלה טובי ובנם המשותף בין השנתיים  בשעה שבילו יחד המועדון מקומי וקפצה לפאב אחר שם הכירה בחור חדש.

 

היכרותם המשותפת הביאה אותה לבלות איתו את הלילה במלון, אולם בשל חשש שבעלה יידע שבגדה בו בדתה כי הותקפה על ידי אלמוני.

 

יו.אס.איי. טודיי

 

ממתי מתחילות לצוץ הפרעות נפשיות? מחקר חדש קובע כי כבר בגיל 14 צצות ועולות בעיות נפשיות שמחמירות עם השנים. "מה שנראה כמו ביישנות או חרדה קלה עלולות עם הזמן להחריף לכדי דיכאון חמור, פוביות למיניהן או אף חרדה כרונית", אמר רונאלד קסלר, חוקר מאוניברסיטת הארווארד שהשתתף במחקר מיוחד בנושא. לדבריו, מרבית המקרים מתחילים בגיל צעיר ושלושה רבעים מהם עוד לפני גיל 24.

 

אינדיפנדנט

 

לונדון מחכה להם: התחרות על אירוח המשחקים האולימפיים בשנת 2012 נמצאת לקראת הכרעה ומתברר כי למרות שפאריס נראית כמי שמובילה במירוץ, לונדון הולכת וסוגרת את הפערים. בדו"ח של הוועד האולימפי נאמר בין היתר כי ללונדון יש מערכת תחבורתית "מקיפה" שניתן יהיה לשדרגה בכ-20 מיליארד ליש"ט, וזאת לעומת ההערכות הקודמות שתיארו את המערכת ב"מיושנת".

 

בין שאר המעלות של לונדון ניתן למנות גם את מערכת המלונות ברמה של חמישה כוכבים בעלות של 290 דולרים ללילה, לעומת 480 דולרים ללילה בפאריס. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אסד. הלחץ גובר
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
בוש עם אבו מאזן. מדבר גם עם החמאס?
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
שעת'. ויכוחים על מיקום
צילום: רויטרס
צילום: יהונתן דייויס מגזין לילה
ביולי סוער שנגמר בבדיה
צילום: יהונתן דייויס מגזין לילה
לונדון. מחכה לאולימפיאדה
צילום: סי די בנק
מומלצים