שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "הגעתי לשאיבת שומן ויצאתי עם סיליקון בחזה"

  בת 49 שהגיעה לניתוח שאיבת שומן שגרתי שוכנעה לעבור גם ניתוח הקטנת חזה "במחיר מיוחד". לטענתה, ניתוח החזה לא היה מוצלח והרופאים השתילו לה שתלי סיליקון ללא ידיעתה. המרפאה: "מדובר ברופאים עצמאיים. אין לנו אחריות על המתרחש בחדר הניתוח"

  הניתוח הקוסמטי הפשוט הסתיים בחלום בלהות. ב' (49), תושבת דרום הארץ, תובעת את מרפאת "אריאל" ושני רופאים שערכו לה ניתוח הקטנת חזה ושאיבת שומן על כך שהשתילו לה שתלי סיליקון בחזה ללא ידיעתה.

   

  לפי התביעה שהגישו באחרונה ב' ופרקליטה, עו"ד ישראל וינברג, לבית-משפט השלום בראשון-לציון הגיעה ב' לסניף של מרפאת "אריאל" בבאר-שבע בעקבות מודעה בעיתון שבה פורסם: "הצלחה מובטחת בניתוח שאיבת שומן".

   

  לב' נקבע מועד לניתוח, והיא הגיעה למרפאת "אריאל" בתל-אביב. היא הולבשה בחלוק ניתוח, וניתן לה כדור הרגעה. לטענתה רק בכניסה לחדר הניתוח היא פגשה את הרופא שינתח אותה, שהיה הרופא הראשון שפגשה מאז פנתה למרפאה לראשונה. אז ניגשה אל ב' בחורה מהמרפאה ושאלה אותה להרגשתה. כאשר ב' ענתה שהיא מרגישה מטושטשת, אמרה לה הבחורה: "מה עם החזה שלך, תראי לי אותו".

   

  לפי כתב התביעה הבחורה הסתכלה על החזה של ב' ואמרה לה בביטחון: "את צריכה שיפוץ דחוף בחזה". הבחורה שיכנעה את ב' לעשות ניתוח להקטנת החזה ואף אמרה לה כי יש מבצע במרפאה: "חזה פלוס שאיבת שומן במחיר מיוחד".

   

  ב' טוענת כי בעודה מטושטשת, היא חתמה על טופס הסכמה לניתוח חזה, נוסף על הניתוח שלשמו באה למרפאה. אבל כשיצאה ב' מהניתוח, היא הייתה מאוד לא מרוצה. לטענתה היא סובלת מכאבים ומרגישות רבה בחזה, ושדיה נפולים ומצולקים. גם ניתוח שאיבת השומן לא הצליח, ולטענת ב' היא סובלת מאסימטריה של העכוז, משקעים ומבליטות.

   

  כמה שנים לאחר הניתוח, כאשר ב' נבדקה על ידי רופא, נודע לה בפעם הראשונה כי לחזה הוכנסו שתלי סיליקון. ב' טוענת כי איש לא אמר לה שיש כוונה כזו לפני הניתוח, וכי לא דווח לה לאחר הניתוח על הכנסת השתלים.

   

  לטענת פרקליטה של ב' הרופאים נזקקו להשתלת הסיליקון בגלל שביצעו את הקטנת החזה ברשלנות. עו"ד וינברג טוען כי מאז שב' גילתה את הדבר היא סובלת מבעיות נפשיות קשות ומדיכאון.

   

  פרופ' רפאל שפיר, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית-החולים "סורוקה" בבאר-שבע, אומר בחוות דעת שהוגשה מטעם ב' לבית המשפט: "התהליכים לפני הניתוח שב' עברה מצביעים על טיפול רפואי המתבצע כבשוק מכירת סוף עונה. ניתוח הרמת השדיים כשל, והשדיים צנוחים".

   

  המנהל הרפואי של תאגיד "אריאל" אומר: "הניתוח בוצע על ידי רופאים עצמאיים. אם תוכח רשלנות רפואית, יש לייחס אותה לרופאים. כל מי שפונה אלינו יודע שהאחריות על תוצאות הניתוח מוטלת על הרופא המנתח. אין לנו אחריות על המתרחש בחדר הניתוח".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  הניתוח כשל, השדיים צנחו
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים