שתף קטע נבחר

  • חדשות וכתבות

בקרוב: אליפות העולם בהשלכת סלולריים למרחק

האליפות נערכת בשני מקצים - המסלול המסורתי, בו מושלך הטלפון מעבר לכתף, ופריסטייל, בו ניתן לזרוק את הנייד בסגנון חופשי, כאשר התמודדדים זוכים בנקודות על פי אסתטיקה וכוריאוגרפיה יצירתית

מי שאי פעם ביקש לכלות את זעמו על הטלפון הסלולרי שלו, אם בגלל צלצול מרגיז, בעיות קליטה או העלמות מרגיזה ברגע הלא נכון, יוכל לעשות זאת לעיני קהל ואף להתחרות בזועמים אחרים על התואר אלוף העולם בהשלכת טלפונים ניידים למרחק. זאת, במסגרת אליפות העולם בהשלכת טלפונים סלולריים למרחק, שתערך בפעם השישית בחודש אוגוסט הקרוב בפינלנד.

 

התחרות נערכה לראשונה בשנת 2000. המארגנים מסבירים כי יזמו את הספורט המקורי הזה על מנת לעודד משתמשים למחזר את הטלפונים הניידים שלהם ובגלל "הכיף שבעניין". פינלנד היא מהמדינות המחוברות ביותר לסלולר בעולם, וחברות הביטוח במדינה מדווחות כי פינלנדים נוטים להשליך טלפונים ניידים לאגמים במדינה ולזהם בכך את הסביבה.

 

משתתפי האליפות הקרוב ייאלצו לענות על כמה כללים. ראשית, אסור להביא טלפונים ניידים מהבית - המתחרים יכולים להשתמש רק בסלולריים שנבדקו על ידי המארגנים ואושרו על ידם. מדובר בטלפונים מקוריים בלבד הכוללים סוללות, אשר שוקלים בין 200 ל-400 גרם.

 

האליפות נערכת בשני מקצים - המסלול המסורתי, בו מושלך הטלפון מעבר לכתף. במסלול זה עוצמת, הינף היד משפיעה רבות על התוצאה. במסלול השני, פריסטייל, ניתן לזרוק את הנייד בסגנון חופשי, כאשר התמודדדים זוכים בנקודות על פי אסתטיקה וכוריאוגרפיה יצירתית, בניקוד מ-4 עד 10.

 

בחודש פברואר האחרון נערכו לאחרונה תחרויות החורף בשוויץ, והזוכים בקטגוריית הפריסטייל והמסורתית זכו בכרטיסים לאליפות העולם.

 

גם תחרויות לאומיות

 

מספר מדינות החלו לערוך תחרויות לאומיות להשלכת סלולר, אך ישראל עדיין אינה נמנית עליהן. למשל, לפחות 160 מתמודדים גרמניים ישתתפו החודש בתחרות הלאומית הראשונה להשלכת טלפונים ניידים, שתיערך בבילפלד ב-25 ביוני. הזוכים ישתתפו באליפות העולם בפינלנד.

 

"אנשים לעתים קרובות מתעצבנים על הטלפונים הניידים שלהם ורוצים להשליכם רחוק ככל האפשר. אנחנו מספקים להם את האפשרות לעשות את זה", אמר מארגן התחרות בגרמניה, וירפי סטאר. לדבריו, "הדעות חלוקות באשר לסוג המכשיר והמשקל האידיאליים להשלכה".

 

אגב, השיא העולמי עומד על 82.55 מטרים. שיא העולם לצעירים עומד על 46.82 מטרים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים