שתף קטע נבחר

מחאת השמאל: נעלו מוסדות חינוך דתיים בת"א

לרוב הדומם נמאס שחוסמים לו כבישים ונועלים לו שערים. כך סברו פעילי שמאל, שנעלו הבוקר את בית הספר הדתי "בר אילן" ואת ישיבת חב"ד הסמוכה לשינקין בתל-אביב. האלמונים צירפו גם פתק: "אנו החילונים יודעים להחזיר"

התגובה משמאל: עד היום סבלו תושבי תל-אביב בשקט וקיבלו בהכנעה גמורה את פעולות מתנגדי ההתנתקות, גם כשאלו חסמו את נתיבי איילון, נעלו בתי ספר בשלשלאות ונעלו מוסדות ממשלתיים. היום (ג') נגמרה השתיקה. אלמונים נעלו שני מוסדות דתיים באזור רחוב שינקין בתל-אביב. המשטרה חוקרת.

 

בשעות הבוקר, כאשר הגיעו תלמידים לבית ספר הדתי "בר אילן" בשדרות רוטשילד בתל-אביב הבחינו כי שער הכניסה ננעל באמצעות מנעול. בסמוך אליו הושאר מכתב ובו נכתב "אנו החילונים יודעים להחזיר".

 

אב הבית של בית הספר הצליח לפרוץ די בקלות את המנעול מבלי שנזקק לעזרה של מכבי האש. במקביל, החלו שוטרי מרחב ירקון בחקירה כדי לנסות ולאתר את נועלי בית הספר.

 

במשטרה סברו שזה מקרה חד-פעמי, אך התברר שפעילי שמאל המשיכו לרחוב מרכז בעלי מלאכה הסמוך, ונעלו את ישיבת בית חב"ד. מנעול הכניסה של הישיבה חובל, באמצעות דבק מהיר שהוכנס אליו, ממש כפי שעשו מתנגדי ההתנתקות למוסדות ממשלתיים.

 

על פתק שהונח ליד המנעול האטום נכתב: "נגד הימין הקפיטליסטי שפוגע ברוב הדומם. גם אנחנו יודעים לפגוע וכשנפגע זה יכאב". במשטרה ערכו סריקות על מנת לנסות לאתר את גורמי הנזק, אולם עד כה לא הצליחו. הפתקים הועברו לזיהוי הפלילי, כדי לנסות ולבדוק האם באמת מדובר באותה חבורה שהחליטה "להחזיר" למתנגדי ההתנתקות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מננעולים שננעלו בירושלים
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
גם השמאלנים יכולים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים