שתף קטע נבחר

לואי רוט: נשבית את הבנקים אם לא תשונה הרפורמה

1,000 עובדי לאומי והפועלים הפגינו מול הכנסת במחאה על המלצות הרפורמה בשוק ההון

בהפגנה שהתקיימה היום (ג') נגד יישום הרפורמה בשוק ההון מול הכנסת נכחו כ-1,000 עובדי הבנקים לאומי והפועלים. את ההפגנה ארגנו ראשי ועדי העובדים של הבנקים, שרלי אמזלג (הפועלים) ולואי רוט (לאומי).

 

הפגנת העובדים נערכה במחאה על הליכי החקיקה של הרפורמה, שעיקרה הפרדת קופות הגמל וקרנות הנאמנות מהבנקים. אתמול החלה ועדת הכספים את דיוניה לקראת הכנת הצעת החוק לקריאה שנייה ושלישית.

 

עובדי הבנקים טוענים כי יישום הרפורמה, המתבססת על המלצות ועדת בכר, יביא לגל פיטורים בבנקים, ולפגיעה קשה בחופש הבחירה של לקוחות הבנקים.

 

לדברי לואי רוט ושרלי אמזלג, אם הממשלה לא תחזור בה מכוונתה ליישם את מסקנות ועדת בכר, תסלים המערכת הבנקאית את צעדיה עד להשבתה מוחלטת של כל הבנקים. "הצעדים הבאים שיינקטו יכללו את כל המערכת הבנקאית", לדבריהם. 

 

לפני כחודש נעשה ניסיון על ידי עובדי הבנקים להשבית את המערכת הבנקאית על רקע מחאת העובדים נגד יישום הרפורמה, אולם בית הדין הארצי לעבודה מנע מהעובדים את אפשרות השביתה, כשהוציא צו מניעה.

 

גורמים בבנקים הבינוניים מציינים היום כי הנהלות הבנקים הגדולים מגייסות את הוועדים כדי להילחם ברפורמה. זאת, לאחר שלדבריהם מרבית חברי ועדת הכספים התבטאו בעד מתן העדפות לבנקים הבינוניים והקטנים על חשבון הדואופול של לאומי והפועלים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
לואי רוט, בנק לאומי
צילום: חן מיקא
מומלצים