שתף קטע נבחר

"הפרפור האחרון של מלחמת הפרקליטות במאבקנו"

כך מגיבים מארגני חסימות הכבישים לתוכנית להגדיר את הנערים החוסמים כ"נזקקים", ולאפשר לפקידות סעד להרחיקם מן הבית. "זה מוכיח שהצלחנו לזעזע את המערכות, ונמשיך". ח"כ רביץ נזכר ברוסיה הסטליניסטית

בפרקליטות שוקלים דרך חדשה להיאבק בחסימות הכביש: הכרזה על קטינים שמשתתפים בפעילות, והוריהם אינם פועלים לשחררם מן הכלא, כ"נזקקים" - צעד לקראת האפשרות שהם יורחקו מן הבית. האנשים שעומדים מאחורי החסימות לא מתרגשים.  

 

"זה הפרפור האחרון של מלחמת הפרקליטות במאבקנו הנחוש", אמרו ל-ynet מארגני הפעילות, שביקשו שלא להזדהות בשמם. "ההודעה המטופשת וחסרת האונים הזו רק מוכיחה עד כמה מאבקנו יעיל, צודק ומזעזע את המערכות, ונמשיך בו ביתר שאת". 

 

סגן שר הרווחה, ח"כ הרב אברהם רביץ, נדהם מדברי המקור הבכיר בפרקליטות, שחשף את התוכנית החדשה. "זה מזכיר לי את רוסיה הסובייטית בימי סטלין, שהקים בתי-חולים לחולי נפש עבור סופרים, מדענים ואנשי רוח שהתנגדו למשטר", אמר רביץ, שקרא לפרקליטות "לחזור לשפיות".  

 

"הצעד הבא", חושש ח"כ רביץ, "עלול להיות נקיטה בצעדים דומים נגד מבוגרים וזקנים. על הפרקליטות להשתמש בכלים משפטיים ועל משרד הרווחה, הפועל לפי כללים מוגדרים, לא לאפשר להשתמש במוסדות ובמונחים אלה למטרות פוליטיות".

 

ראש "חוג הפרופסורים לחוסן מדיני", ד"ר רון בריינמן, הגיב בחריפות על פרסום הדברים: "אלה צעדי ייאוש של פרקליטות, שמאיימת להוציא קטינים מחזקת הוריהם, ולמעשה נותנת רוח גבית לשרון. שוב הוכח שהטרנספר לא יעבור".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
החוסמים במעצר (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
צילום: איי פי
"נמשיך ביתר שאת"
צילום: איי פי
צילום: אילן מרסיאנו
נזכר בסטלין. רביץ
צילום: אילן מרסיאנו
מומלצים