שתף קטע נבחר

חדש: האתר של משפחת עמיר

משפחת עמיר חנכה אתר חדש ברשת. באתר ניתן לקרוא מכתבים ששלח חגי עמיר למשפחתו מיד לאחר שנעצר ב-95'. לגולשים תינתן אפשרות לשאול שאלות את בני המשפחה. גאולה: "אני שמחה ומקווה שהאתר יהיה שופר ישיר לציבור"

אתר חדש ליגאל עמיר ברשת: הערב (יום ד') עלה האתר הרשמי של משפחתו של יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה, יצחק רבין. האח הצעיר, אמיתי, אחראי על התוכן והלוגיסטיקה הכרוכה בהקמת האתר לכבודו של רוצח ראש הממשלה, יצחק רבין, יגאל עמיר, ואחיו חגי.

 

באתר ניתן יהיה לקרוא מכתבים ששלח חגי עמיר למשפחתו מיד לאחר שנעצר ב-95'. לגולשים תינתן אפשרות לשאול שאלות שעליהן יענו משפחת עמיר בנוגע לכל המקרה. כמו כן הוקמה קטגוריית "דברים שלא ידעתם", שבהם יחשפו בני המשפחה עדויות חדשות. כמו כן כולל האתר דף זיכרון ל"הרוגי אוסלו" ופורום. 


צילום: מתוך האתר של משפחת עמיר

 

האם, גאולה עמיר שמחה על יוזמת בנה, ואומרת ל-ynet: "יגאל וחגי לא מדברים על זה במפורש, אבל אני יודעת שבסתר ליבם הם גאים בעליית האתר, כי בסך הכל הם מבינים שאמיתי מבין אותם ותומך בהם. זה חשוב מאוד לאחים הגדולים לדעת שעל אף פער השנים אחיהם הקטנים מבינים אותם. אני מאוד שמחה על האתר, היות שעד עכשיו חשבנו שיהיה מישהו שינסה להבין את המשפחה, אבל אין. אני מקווה שהאתר הזה יענה על כל הציפיות, ויהיה שופר ישיר לציבור, שיוכל לדעת דברים אמיתיים, ושהמידע לא יעבור דרך תקשורת לא נקייה".

 

אמיתי עמיר (18) נשמע נרגש: "הציבור שותק ואינו יודע מיהם האחים עמיר, כי הם אף פעם לא נחשפו בצורה בלתי-אמצעית ועכשיו אנחנו נותנים להם את האפשרות הזאת". לאורך החודשים הארוכים בהם עסקו משפחת עמיר בבניית האתר, יגאל, חגי ואף לריסה היו שותפים מלאים לגיבוש התכנים.

 

"התייעצתי איתם, הראתי להם, הסברתי ושמעתי את ההערות שיש להם לתת לי. גם גיליתי דברים חדשים שלא ידעתי עד היום לגבי עובדות מסוימות כמו למשל שביום הרצח יגאל וחגי היו צריכים להיות בכלל אצל דודים שלנו, כך שהרצח לא תוכנן. גם כששאלתי את יגאל על כך, הוא אמר לי שפשוט הייתה הזדמנות והוא ניצל אותה באותו ערב", אמר אמיתי ל-ynet.

 

הוא רואה באתר נדבך חשוב ב"מאבק על הזכויות והתדמית של האחים עמיר". לדבריו, "לריסה אמרה שיפה מאוד שאני לוקח סיכון וממשיך עם המאבק".

 

תומכי יגאל עמיר הקימו אתר משלהם

 

יושב ראש סיעת העבודה, חבר הכנסת איתן כבל, אמר בתגובה לעלייתו לאוויר של אתר האינטרנט של משפחת עמיר: "אוי לבושה של המשפחה הזו, שבמקום להתנצל על מעשי בניה מעלה אתר כדי להאדיר את שמה. כולי תקווה ואמונה שהציבור השפוי יוקיע את התופעה וידיר את רגליו מהאתר". 

 

בחודש שעבר נחשף ב-ynet שתומכיו של רוצח ראש הממשלה מפעילים אתר אינטרנט, שמפיץ סטיקרים למען זיכויו, ובו הם טוענים שלא פעל לבד, ואף דורשים לשחררו מן הכלא.  

 

האתר, שכותרתו "מי רצח את יצחק רבין?", כולל מאמרים המחזקים את תיאוריות ה"קונספירציה" למיניהן. כשהם מסתמכים על חוות דעת של חוקרים במשטרה, "מוכיחים" כותבי המאמרים כי ידיו של עמיר נקיות, ומציעים לתומכיהם דרכים לקידום הקמפיין - תליית שלטים, שליחת דואר אלקטרוני ועוד. דרך העמוד הראשי באתר ניתן להוריד קובץ של סטיקר עם הכיתוב "אני לא רצחתי אותו!", וכן להגיב למאמרים השונים, לכאורה - ישירות לכתובתו הפרטית של עמיר. 

 

כמו כן פורסם, כי לריסה טרימבובלר, ארוסתו של עמיר, כותבת מזה זמן מה יומן אישי באינטרנט. ביומן מספרת טרימבובלר על פגישותיה עם עמיר, ועל מחשבותיה באשר לרצח יצחק רבין ז"ל. דבריה של טרימבובלר זוכים לעשרות תגובות נלהבות של גולשים רוסים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יגאל עמיר
צילום: גיל יוחנן
צילום: חיים צח
עומד מאחורי המיזם. אמיתי
צילום: חיים צח
צילום: דודו בכר
האם המאושרת. גאולה
צילום: דודו בכר
מומלצים