שתף קטע נבחר

גוגל - חברת המדיה היקרה ביותר בעולם

מניות גוגל בבורסת נאסד"ק עלו ב-2.18 דולר נוספים, ונסגרו בשיא של 293.12 דולר. אנליסטים צופים המשך עלייה לכדי 350 דולר למניות החברה - שווי שוק של יותר מ-80 מיליארד דולר

גבירותי ורבותי, מהפך. למקום הראשון ברשימת חברות המדיה בעלות שווי השוק הגבוה ביותר עלתה גוגל, כשהיא חולפת על פני טיים וורנר. זאת, עשרה חודשים בלבד אחרי שהחלה גוגל להיסחר כחברה ציבורית.

 

ביום שלישי עלו מניות גוגל בבורסת נאסד"ק ב-2.18 דולר נוספים, ונסגרו בשיא של 293.12 דולר, כשהאנליסטים אף צופים להן שער של 325 או 350 דולר. וכך, עם שווי שוק של יותר מ-80 מיליארד דולר, גוגל שווה עכשיו יותר מכל חברת מדיה אחרת בעולם.

 

זה כולל את טיים וורנר, שלפני 5 שנים התמזגה עם אמריקה און-ליין - למעשה, נרכשה על ידה - בעיסקה של 106 מיליארד דולר, תוך שילוב של ישן וחדש בעולם המדיה. העיסקה עשתה אז הרבה רעש, אבל מחיר המניות של טיים וורנר הידרדר מאז התפוצצה בועת הדוט-קום, ושווי השוק שלה עמד ביום שלישי על 78.1 מיליארד דולר.

 

חברות מדיה אחרות, מסורתיות יותר, מפגרות אחרי גוגל אפילו יותר. שווי השוק של ויאקום ודיסני, לדוגמה, נע בין 54 ל-55 מיליארד דולר. אפילו יאהו, הנתפסת כמתחרה של גוגל, מפגרת אחריה ב-27 מיליארד דולר. וכל זה 10 חודשים בלבד מאז יצאה גוגל להנפקה ראשונה לציבור, עם מחיר מניה של 85 דולר.

 

האם גוגל נסחרת במחיר גבוה משוויה האמיתי? מכירותיה בשנה שעברה, לדוגמה, הסתכמו ב-3.2 מיליארד דולר בלבד, בשעה שטיים וורנר מכרה ב-42 מיליארד דולר. וגם מכפיל הרווח של גוגל גבוה מזה של כל חברת מדיה אחרת, למעט יאהו.

 

מניותיה נסחרות עכשיו במחיר גבוה פי 50 מרווחיה החזויים ב-2005, לעומת מכפיל של 22 לטיים וורנר, 21 לדיסני ו-19 לוויאקום. ואף על פי כן, אף אחד מ-30 האנליסטים שהשתתפו במשאל של רויטרס אינו ממליץ למכור את מניות גוגל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
גוגל: עשויה להגיע לשווי של 80 מיליארד דולר
צילום: איי פי
מומלצים