שתף קטע נבחר

מתנחל על הפסיקה: "לא פיללנו, לא ציפינו לנס"

הבוקר, עם מסירת פסיקת בג"ץ, לא הופתענו. לא ראינו הבזקי אור וגדלות צדק. קיווינו שבג"ץ ימצא פינה בלב כפי שמצא פינה לעתירות נגד גדר ההפרדה, אך לא פיללנו ולא ציפינו לנס. יהודה בשארי, תושב נצר חזני, חקלאי ואב לשישה, במכתב אל שופטי בג"ץ ואל כל מי שרק מבקש לשמוע

"הבוקר, עם מסירת פסק הדין של בג"ץ, לא רעשו אמות הסיפין. לא ראינו הבזקי אור וגדלוּת של צדק. וכמובן שלא הופתענו. היה לנו ברור שבג"ץ יפסוק לצד הממשלה, בעיקר אחרי שלא מימש את הבטחתו לבקר בגוש קטיף. קיווינו שבג"ץ ימצא פינה בלב ואולי בכל זאת יעשה צדק, ישווה בין אזרחיו וינהג כשם שהוא נוהג במאות תביעות במתן צווי מניעה נגד גדר ההפרדה הביטחונית, אך התבדינו. כשמדובר ביהודים שומרי חוק, נאמנים למדינת ישראל ולארץ ישראל, לא פיללנו ולא ציפינו לנס".

 

יהודה בשארי (49), מתגורר מזה 24 שנה בנצר חזני שבגוש קטיף. שם גידל את ששת ילדיו. שם גידל פלפל, עגבניות שרי ומלפפון, שם נאבק למען "ביטול העקירה". במכתב אישי ארוך ומפורט מפנה בשארי קריאה נואשת אל שופטי בג"ץ, ראש הממשלה, מינהלת ההתנתקות וכל מי שרק מוכן לשמוע ומבקש: "הפסיקו עם הביזוי וחוסר האמת. בטלו העקירה".

 

"התיקון שביצע בג"ץ בחוק פינוי-פיצוי הוא תיקון קליל, זעיר, שנעשה למען השקטת המצפון. הוא מבזה, משפיל וגורם עוול אמיתי לאזרחי מדינת ישראל. לא חשבנו ולא פיללנו כי מבג"ץ תצא האמת והאור. אנו ממשיכים להיערך בכל ההיבטים כפי שהוכחנו בעמידתנו עד היום.

 

רחשי הלב האמיתיים

 

"בתי הבכורה בת 22 ונשואה. בני משרת ביחידת עילית של צה"ל. בן ובת נוספים בני 18 מסיימים י"ב. הבן ילמד במכינה הצבאית עצמונה בשנה הבאה ויתגייס לאחת מיחידות העילית. הבת תצא לשירות לאומי - שנתיים בשירות עם ישראל. ויש לי גם שני ילדים קטנים, בן 11 ובן 4.5 שנים.

 

"ברצוני להביע בפני עם ישראל את רחשי ליבנו האמיתיים. להעביר את העובדות כמות שהן, מנקודת ראותו של תושב גוש קטיף. כל הזמן מדברים בשמנו ולא שומעים את האמת, את העובדות. כמי שעמד בחזית אני מבקש להפריך אחד לאחד את הטיעונים חסרי האמת והמבישים של שרי ויוזמי העקירה. אני מוכן לעמוד מול כל שר, פקיד או אזרח ולהוכיח חד-משמעית כמה ביזוי וחוסר אמת נבנו כאן.

 

"ראו את התבטאויותיו של השר מאיר שטרית, המתועדות בדיוני ועדות הכנסת. שטרית חזר כל הזמן על המנטרה - רבותי אין כסף למדינה, האמריקנים לא משתתפים במימון. נכון לשלשום, בתקשורת, לפני כל עם ישראל, אמר השר שטרית: 'אני אמרתי לתת להם פיצוי'. בזלזול, בעלבון כאילו מדובר ברמשים.

 

"אילו ממשלת ישראל הייתה באמת מעוניינת בעקירה ומתארגנת בהתאם כיאה למדינה מתוקנת, לא היינו מגיעים היום למצב שבו איש מתושבי חבל עזה לא עזב את ביתו. אדרבא, הקליטה פורחת, המדשאות מוריקות והגנים פורחים. המשקים החקלאיים בפעילות מסיבית ומתכוננים לשתילה. גם ילדינו נרשמו ללימודים בשנה הבאה בגני הילדים ובבתי הספר.

 

"עם ישראל האם נראה לכם הגיוני שלמרות 5,500 פצצות מרגמה, למרות דיכוי והשפלה, ביזוי ורמיסה בכל מחיר, אנו משיכים בעשייה ובשגרה אם לא זו האמת? אין לממשלת ישראל כל פתרון.

 

"אתם, עם ישראל, מפנימים ורואים נכונה את האמת המתוארת שלב אחר שלב. עובדה - הסקר האחרון מראה על ירידה ל-48 אחוזים בתמיכה בהתנתקות. ממשלת ישראל, שהיא ממשלתנו, ממשיכה לבצע את כל הטעויות האפשריות - הן בצד הביטחוני והן בצד העקירה.

 

"באיזה סמכות, מצפון, מוסר, אני תושב מדינת ישראל אמור להיות מגורש מביתי, שבניתי במשך מחצית חיי, ולעבור לקרוואן שכוח אל ללא פתרון חקלאי-תעסוקתי, ללא חברה, ללא חינוך וללא פיצוי הולם? לכם התשובות עם ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בשארי. "קיווינו שבג"ץ ימצא פינה בלב"
קריאה מאנשי החממות
צילום: אילן מרסיאנו
צילום: סבסטיאן שיינר
השקיטו מצפון. בג"ץ
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים