שתף קטע נבחר

ארה"ב: נסכים לכהונה שלישית של אל-בראדעי

ארה"ב, שבעבר התנגדה לכהונה נוספת של יו"ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, הודיעה כי היא מסירה את התנגדותה לאחר פגישה שקיים אל-בראדעי עם מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס

ארצות הברית הסירה את התנגדותה לכהונה שלישית של ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, ד"ר מוחמד אל-בראדעי. כך הודיעה הערב (יום ה') מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, בתום פגישת הבהרה שקיימה עם אל-בראדעי בוושינגטון.

 

חילוקי הדעות בין ארה"ב לאל-בראדעי התגלעו לאחר שיו"ר הסוכנות הבינ"ל התנגד לעמדה האמריקנית בנוגע להמצאות נשק להשמדה המונית בעיראק. בתגובה יצאה ארה"ב נגדו וטענה כי אל-בראדעי מגלה עמדה רכה מידי בטיפול בנושא הגרעין האיראני.

 

אתמול הסתמנה התרככות בעמדה האמריקנית, כאשר במהלך פגישה עם שר החוץ הגרמני, יושקה פישר, אמרה רייס כי ארה"ב לא התנגדה להמשך כהונתו של אל-בראדעי עצמו, אלא לעצם קיום כהונה שלישית רצופה.

 

פישר התייחס בתום פגישתו עם רייס לנושא הגרעין האיראני ואמר כי "הניסיון שלנו של שיתוף פעולה עם הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית הוא מצויין בכל הקשור לנושא האיראני ואין לנו סיבה להתלונן".

 

עוד הבהיר פישר כי גרמניה, צרפת ובריטניה ימשיכו לנהל מו"מ עם איראן, כל עוד היא לא תבצע שינויים באתרי הגרעין המצויים בפיקוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית. לדבריו, "כל עוד אין פעילות שם, כל עוד יש השעייה של הפעילויות, התנאים מאפשרים להמשיך בדיונים".

 

רייס מצדה הבהירה כי האמריקנים עדיין מחזיקים בהצעתם לספק לאיראן חלקי חילוף למטוסי נוסעים תמורת ויתור על תוכנית הגרעין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ימשיך? אל-בראדעי
צילום: רויטרס
מומלצים