שתף קטע נבחר

מימון למתנחלים: קחו פיצויים, אל תגיעו לאוהלים

בעקבות פסיקת בג"ץ שאישר את חוק "פינוי-פיצוי", קרא מזכיר הממשלה לתושבי גוש קטיף בשיחה עם ynet לפנות למינהלת ההתנתקות: "רוצים למחות? לגיטימי, אבל תדאגו לעצמכם, אל תגיעו לאוהלים". בעקבות הפסיקה תידרש הממשלה להוסיף מאות מיליונים למפונים, אך מימון לא מודאג: "נעמוד בעלויות". שרון אמש: מקווה שבעקות ההתנתקות הביטחון בישראל ייגבר

"ככל שתושבי גוש קטיף יקדימו להתעניין ברמה האישית גם מבחינת דיור, גם מבחינת פיצויים, גם מבחינת רישום הילדים לבתי ספר - כך ייטב. רוצים להתמיד במחאה עד יום הפינוי? מקובל ולגיטימי, אבל במקביל תדאגו לכם לפתרונות. אל תגיעו ליום הפינוי ללא פתרון מעשי".

 

בעקבות פסיקת בג"ץ שאישרה את חוק "פינוי-פיצוי" קרא אתמול (יום ה') מזכיר הממשלה, ישראל מימון, לתושבי גוש קטיף וצפון השומרון לפנות למינהלת ההתנתקות ולבקש פיצויים.

 

מימון ציין בשיחה עם ynet כי "החלטת בג"ץ חשובה מאוד. במדינה דמוקרטית יש שלוש רשויות, מבצעת מחוקקת ושופטת, כל שלוש הרשויות במדינה שלנו אישרו את מהלך הפינוי. משעה שבעצם גמרנו את השלב של הביקורות, גם הפוליטיות וגם המשפטיות על כל הליך החקיקה, נכון יהיה שמעבר לציבור הכללי - גם ציבור המתיישבים יקבל את זה שתוכנית ההתנתקות תבוצע".

 

מזכיר הממשלה קרא למתנחלים לא להגיע ליום הפינוי ללא פתרון מעשי: "חבל, כי בסוף זה איכות החיים שלהם, איכות החיים של מי שיגור בעיר אוהלים ודאי תיפגע, כי יש פתרונות טובים. עיר אוהלים זו מחאה פוליטית ואנחנו לא יכולים להכריח אף אחד שלא לעשות את זה".

 

מימון התייחס לתוספת התקציבית, בסך מאות המיליונים, לה יידרשו משרדי הממשלה בעקבות הפסיקה, ואמר: "אנחנו נישא בעלויות. במשרד המשפטים, באוצר, במנהלת סל"ע ואצלינו לומדים כרגע את משמעויות פסק הדין. מוקדם לאמר בכמה כסף מדובר, אבל החלטת הבג"ץ מקובלת עלינו וניישם בה הכל, כולל את התוספות המתחייבות מהחלטת הבג"ץ. לקחנו בחשבון שייתכן שבג"ץ יקבע שחלק מהפיצויים אינם מידתיים".

 

"עם זאת", אמר מימון, "באותה מידה שאנחנו נקבל ונתקן את הסכומים הכספיים בהתאם לעקרונות הבג"ץ, ככה אנחנו מצפים שהמתנחלים יקבלו את העקרון שמהלך ההתנתקות חוקי".  

 

לסיכום, אמר מימון לציבור המתנחלים: "כל מקטע בדרך הוא אלמנט נוסף שמהווה תמריץ לפנות לקבלת פיצוי: אישור החוק, ההסדר בניצן לפינוי בקבוצה, אישור החוק בבג"ץ. כל יום שעובר ומתקרב מהווה סמן שצריך להתקדם לקראת הפינוי".

 

במקביל, אמר אמש ראש הממשלה, אריאל שרון, בכנס רחובות למדע שהתקיים במכון וייצמן: "אני מקווה שבעקבות יישום המהלך הקשה והכואב הביטחון בישראל יגבר, ההשקעות בישראל תגברנה ואני מקווה שנוכל להתקדם למאמץ להגיע להסדר מדיני".


פורסם לראשונה 09/06/2005 19:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ
מימון. למה לגור באוהלים?
צילום: לע"מ
צילום: איי פי
שרון. מקווה שהביטחון ייגבר
צילום: איי פי
צילום: צפריר אביוב
מחאה בגוש קטיף
צילום: צפריר אביוב
מומלצים