שתף קטע נבחר

מתנגדי ההתנתקות חסמו את הרכבת ליד חדרה

הרכבת נחסמה בשל אבנים שהונחו על המסילה. לידן נמצא שלט בגנות ההתנתקות. המשטרה עורכת סריקות אחר מניחי האבנים

שעות ספורות לאחר ששודר ראיון עם הרב מרדכי אליהו, ממנהיגי הציונות הדתית, בו הודיע כי הוא מתנגד לחסימת כבישים, נראה כאילו מתנגדי ההתנתקות לא באמת מתייחסים לדבריו. רק הערב (יום ה') הופסקה תנועת הרכבות באזור חדרה לכמה דקות לאחר שעל המסילה הסמוכה לשכונת נווה חיים נמצאו אבנים אותן הניחו אלמונים ולידן שלט בגנות ההתנתקות. למקום הגיע כוח משטרה, אך לא הצליח לאתר את מניחי האבנים. 

 

 

מרכבת ישראל נמסר כי נהג רכבת שעבר במקום הבחין באבנים המונחות על המסילה ודיווח על כך להנהלת הרכבת. הנהג המשיך בנסיעה בזמן שהאבנים היו על המסילה וכתוצאה מכך הן התפזרו. עוד צויין כי במקרה זה לא נגרם שום נזק לרכבת והיא המשיך בנסיעתה.

 

בראיון עם הרב אליהו, ששודר בתוכנית "שש עם", טען הרב כי הוא מתנגד לחסימת כבישים ולעימותים עם שוטרים. לדבריו, "חובה עלינו למחות, אבל צריך לשמור על כללים של תורה ודרך ארץ. מה יועילו כל הצווחות והקטטות בצמתים כשיהודי אחד מכה יהודי שני? בתורתנו כתוב 'הוכח תוכיח את עמיתך', ורבותינו מבארים שיש להוכיח באהבה ובלשון רכה".

 

הרב סיפר כי כאשר באו לביתו מספר פעילים וביקשו את הסכמתו לחסימת כבישים, השיב: "יהודי נוסע לפני השקיעה במהירות, בכדי למול את בנו. בן הולך לבקר את אביו בבית הרפואה. מתפלל מבקש להספיק את תפילת מנחה. אמבולנס מבקש להסיע חולה לבית החולים. מהו ההיתר שקיים לעכב את אותם אנשים מלהגיע אל מחוז חפצם"?

 

עוד הוסיף הרב כי "אם ישנם צעירים המבקשים לסגור את תלמודם ולצאת לרחובות כדי להתעמת עם שוטרים, כשבסופו של דבר הם יושלכו לכלא, אני מבקש מהם לפעול בנשק היעיל ביותר שעזר לבני ישראל שהיו שרויים בצרה במשך כל הדורות: תורה, תורה ושוב תורה. היזהרו מהרשעים שמבקשים להכתים את כל ציבור המתיישבים ומנצלים התבטאויות של רפי דעת ואמונה בכדי לעשות חוכא ואיטלולא מכל המחנה היקר והקדוש של אוהבי ארץ ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תמר אברם
עכשיו גם רכבות? חסימות כבישים (ארכיון)
צילום: תמר אברם
מומלצים