שתף קטע נבחר

לפיד: "חפרפרות של פריצקי עשו נבלה בשינוי"

בנאומו במועצת המפלגה תקף לפיד את שני החברים שהקליטו את אברהם פורז מציע להם טיסות והעבירו את הקלטות לידי התקשורת. לדבריו, "זו לא אופוזיציה, זו בגידה במפלגה"

שינוי סוערת: יושב ראש שינוי, חבר הכנסת יוסף (טומי) לפיד, בחר לפתוח את ישיבת מועצת המפלגה בתל-אביב במתקפה ישירה נגד שני פעילי התנועה שהקליטו את אברהם פורז והביאו את הקלטת לידי התקשורת.

 

לפיד האשים את השניים בבגידה במפלגה ואמר כי "נעשתה נבלה בשינוי. שום גינוי אחר לא מתאים כדי לתאר את המעשה של שני חברי המועצה האלה. הם פנו אל פורז בכתב וביקשו לנסוע לחוץ לארץ ואז בסתר דיבבו אותו שיגיד שאם הם יהיו ילדים טובים, הם יוכלו לנסוע לחו"ל. אחר כך הם רצו לתקשורת כדי להכפיש את המפלגה ואת פורז".

 

לדברי לפיד, "מדובר בחפרפרות של פריצקי. אלה אנשים הכי קרובים לפריצקי, שנכנסו למפלגה כדי לחבל בה מבפנים. פריצקי שותק כי הוא מבין שקלטת אחת בחייו הספיקה. אין מעשי נבלה רבים כמו זה. אנשים שלא תרמו למפלגה הזאת אפילו קול אחד הולכים ומכפישים את האיש שנושא את המפלגה על כתפיו כבר שלושים שנה והוא ידוע כאיש הכי נקי בכנסת. אני צריך לשמוע את עדה פורז בוכה על מה שעושים לבעלה? זו בושה וחרפה".

 

לפיד קרא לשני הפעילים לעזוב את המפלגה ואיים כי אם לא יעשו כך יורחקו. "אנחנו מפלגה ליברלית ודמוקרטית ויש מקום לאופוזיציה ואני מכבד את זה", אמר, "אבל אין מקום למעשים כאלה. זו לא אופוזיציה, זו בגידה במפלגה. אני קורא לשני החברים לעזוב את המפלגה לפני שנעזיב אותם".

 

במהלך דבריו של לפיד פרצו כמה חברי מועצה בקריאות "דיקטטור" והאשימו אותו בניהול מפלגה טוטליטארית. לפיד ניסה להתעלם, להמשיך בדבריו, ולספר לחברי המועצה על החלטה שהתקבלה במזכירות התנועה המגבה את פורז ואת יושרו וכן מאשימה את התקשורת בפרסום דברים לא נכונים. אך קריאות הגנאי לא פסקו במשך דקות ארוכות וכמה מן החברים אף קראו לעבר לפיד: "אתה צריך להתבייש".

 

לבסוף, ביקש לפיד מחברי המועצה להרים את ידהם כסימן לתמיכתם בפורז, לא לפני שסיפר כי בתמלול של הערוץ הראשון, שפרסם את הקלטת, הוכנסה המילה "לממן" לתוך פיו של פורז, על-אף העובדה שפורז עצמו, לטענתו, לא אמר את המילה הזו. לפיד אמר כי "לולי התמלול השגוי, לא היה לערוץ הראשון סיפור ולא היו יכולים לפרסם את הידיעה הלכאורה בלעדית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים