שתף קטע נבחר

מחאה: מתנגדי ההתנתקות בשק"שים בלב ת"א

תחת הסיסמא "לא יכולים לישון" הגיעו מתנגדי ההתנתקות להעביר את הלילה בשקי שינה ברחוב אבן גבירול בתל-אביב. אחד מהם סיפר ל-ynet: "זו פעולה שמפגישה את הרחוב בצורה ישירה עם הפרצוף של העקירה והעליבות של החורבן"

מחאת ההתנתקות בשקי שינה: אחרי שחסמו כבישים, נעלו משרדי ממשלה והפריעו לתנועת הרכבות, הגיעו הערב (יום ה') כמה עשרות ממתנגדי ההתנתקות לרחוב אבן גבירול בתל-אביב, ובתוכניתם לישון במקום בשקי שינה, תחת הסיסמא "לא יכולים לישון בשקט".

 

 

פיני, בן 25 מירוחם, סיפר ל-ynet כי "הגיעו לכאן מאות אנשים מכל רחבי הארץ, במחאה על תוכנית העקירה והגירוש וכאות הזדהות עם אחינו הגיבורים מגוש קטיף והשומרון. בעצם אנחנו רוצים להגיד שאנחנו לא יכולים לישון בשקט ואנחנו יוצאים לרחובות. אנחנו נישן על הרצפה, ונתפרס בכל רחוב אבן גבירול, על המדרכות. אנחנו מדברים עם אנשים ברחוב והם מאוד אוהדים, יותר ממה שציפינו".

 

עופר, גם הוא בן 25 מירוחם, הגיע למקום כי לדבריו "אני לא יכול לישון בשקט. למרות שירוחם מרוחקת מהכל ואפשר כאילו לא להיות בעניינים, אנחנו מפחדים, אנחנו לא יכולים לישון בשקט. אנחנו מפחדים מגירוש יהודים ומרוח גבית לטרור, מפחדים שרוצים להוביל מהלך ומישהו ביטחוניסט מביע את דעתו נגד מעיפים אותו. מה מנסים להגיד בצעד כזה? זו פעולה שמפגישה את הרחוב בצורה כנה וישירה, עם הפרצוף של העקירה והעליבות של החורבן, ואנחנו רואים את זה על פניהם של האנשים. התנופה של הכתום בכל הרחוב תימשך".

 

מיכאל מרמת הגולן, שהגיע גם הוא למקום, סיפר: "הרבה אנשים הגיעו לכאן עם שקי שינה ומחלקים חומרי הסברה וסרטים כתומים. אני הגעתי כדי למחות על ההתנתקות ועל העוול שעומד להתבצע".

 

לדבריו, "כל פעם אני מתפלא מחדש כי התגובות אוהדות. חלקם לוקחים סרט כתום וחלקם שמסרבים פשוט אומרים שהם איתנו, גם בלי הסרט. ראש הממשלה יודע שאף אחד לא איתו, היה גם משאל בליכוד ולמרות שהעם לא איתו הוא ממשיך בתוכניות. לדעתי, העם מתחיל להתעורר ואני מקווה שזה יפעיל לחץ מלמטה, כדי שהאחראים למעלה ילכו עם העם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אליעד לוי
מחאה כתומה ליד כיכר רבין
צילום: אליעד לוי
מומלצים