שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הפעם שיחק המזל לרייקונן

  לאחר שסבל עד כה מחוסר מזל משווע, כולל פרישה מתסכלת לפני ניצחון במירוץ הקודם, הגיע תורו של קימי רייקונן ליהנות ממזל טוב במירוץ הפורמולה 1 של קנדה. אחרים נהנו פחות

  מהיכן להתחיל את סיקור מירוץ הפורמולה 1 הקנדי, שהסתיים לפני זמן קצר? אולי מהעובדה שרובנס באריקלו מפרארי זינק למירוץ מרחבת הטיפולים והמקום האחרון, וסיים שלישי אחרי מירוץ מצוין. אולי דווקא מחואן פאבלו מונטויה, שלרגע נראה כמועמד לנצח את המירוץ, אך שוב בעט בדלי ונפסל מהשתתפות, לאחר שיצא מרחבת הטיפולים למסלול המירוץ ללא אישור.


  רייקונן במקלארן, המנצחים הגדולים של קנדה

   

  אפשר גם לספר על צמד נהגי רנו, ז'יאנקרלו פיסיקלה ופרננדו אלונסו, שניצלו זינוק איום ונורא מהמקום השני של מיכאל שומאכר וג'נסון באטון, הובילו ללא בעיה ונראו כעומדים לנצח בקלות. תוך שהם מגדילים את יתרון רנו באליפות היצרנים ומבססים עוד יותר את מקומו של פרננדו אלונסו כפייבוריט ברור לאליפות עולם. אך במקום זה, פרשו האחד אחר השני עם בעיות טכניות. אצל פיסיקלה הזועם מדובר היה במערכת שקרסה, אצל אלונסו זו הייתה טעות נהג נדירה, ששלחה את הגלגל האחורי של הרנו למגע קטלני עם קיר בטון.

   

  ומה על ג'נסון באטון מקבוצת ב.א.ר המשתפרת, שחזרה אחרי השעיה של שני מירוצים עם יכולת גבוהה ומבטיחה? הנהג המצוין קבע את הזמן המהיר ביותר במקצה הדירוג, זינק לא טוב ולבסוף פגע אף הוא בקיר, ונאלץ לפרוש. או על יארנו טרולי האומלל מקבוצת טויוטה שיכול היה לסיים מצוין אך פרש, או על דיסקים קדמיים שקרסו במכוניות הנושאות טכנולוגיית-על.

   

  אפשר. אבל בסופו של דבר כדאי בעיקר לשים לב לחיוכים הגדולים במחנה של פרארי. מיכאל ורובנס, הראשון תודות לנהיגה מדהימה והשני גם בעזרת אלילת המזל ואסטרטגיה מאולצת, סיימו במקום השני והשלישי והוכיחו כי הקבוצה האיטלקית מצאה סוף סוף את המהירות הנדרשת לכל אורך המירוץ כדי להתמודד טוב יותר עם רנו ומקלארן. שתי האחרונות עדיין מהירות יותר, אך הפרארי כבר אינה נראית עלובה כמו בתחילת העונה.


  שומאכר - אפילו הבלונדיניות מחייכות

   

  אצל מקלארן, עם ניצחון מרשים ושוב יכולת מצוינת, אפשר לנשום לרווחה בעיקר תודות לפרישת שתי מכוניות רנו, מה שאיפשר לקבוצה להקטין לפער זניח את הפרש הנקודות בטבלת היצרנים. ניצחונו של רייקונן מהווה ללא ספק עוד סיבה למסיבה, אך ספק אם יש אפילו חבר קבוצה אחד שאינו מוכן לסטור ברגעים אלה לחואן פאבלו מונטויה, כולל הנהג המדהים עצמו. הוא זרק לכל הרוחות שמונה או לפחות שש נקודות בטוחות, עם שטות נוספת, שמתווספת לרשימה ארוכה של שטויות שעשה בעבר.

   

  אבל בסופו של דבר, המירוץ הזה חייב להיות של קימי רייקונן. איש הקרח הפיני נראה מהוסס קמעה כאשר נשאל לסיכויי הצלחתו לפני המירוץ. האסטרטגיה של מקלארן, עם שתי עצירות תדלוק בלבד, נראתה קרובה מדי לזו של הרנו המהירות יותר. אך בסופו של דבר הוא יכול לרשום לעצמו מירוץ מצוין. עם זינוק מצוין מהמקום השביעי, שמאד לא מתאים לו העונה, היישר אל הקבוצה המובילה.

   

  עם שמירה על מרווח קטנטן ממונטויה שזינק לפניו, עם עקיפות מהירות והחלטיות וניצול מושלם של פרישות האחרים. במקרה שלו, כנראה שאין אחד בעולם הפורמולה 1 שאינו מפרגן לו ניצחון. לאחר המתלה שקרס בהקפה האחרונה של המירוץ הקודם, ושלח אותו הביתה עם 0 נקודות במקום 10, רייקונן לבטח היה האיש המועדף עלינו לניצחון.

   

  וחוץ מזה, האליפות נראית שוב פתוחה מתמיד, כולל מיכאל שומאכר שלפתע לא נראה רחוק כל-כך מאחור, פרארי שסוגרים את הפער, ורנו שנראים מובסים לראשונה העונה. יהיה שמיייח.

   

  פורמולה 1 קנדה - התוצאות

   

  1. קימי רייקונן, מקלארן - 10 נקודות

  2. מיכאל שומאכר, פרארי - 8 נקודות

  3. רובנס בריקלו, פרארי - 6 נקודות

  4. פיליפה מאסה, סאובר - 5 נקודות

  5. מארק וובר, וויליאמס - 4 נקודות

  6. ראלף שומאכר, טויוטה - 3 נקודות

  7. דייויד קולטארד, רד-בול - 2 נקודות

  8. כריסטיאן קלין, רד-בול - נקודה אחת

   

  פורמולה 1 - דירוג נהגים

   

  1. פרננדו אלונסו, רנו - 59 נקודות

  2. קימי רייקונן, מקלארן-מרצדס - 37 נקודות

  3. יארנו טרולי, טויוטה - 27 נקודות

  4. ניק היידפלד, וויליאמס-ב.מ.וו - 25 נקודות

  5. מיכאל שומאכר, פרארי, 24 נקודות

  6. מארק וובר, וויליאמס-ב.מ.וו - 22 נקודות

  7. רובנס באריקלו, פרארי, 21 נקודות

  8. ראלף שומאכר, טויוטה, 20 נקודות

   

  פורמולה 1 - דירוג הקבוצות

   

  1. רנו - 76 נקודות

  2. מקלארן-מרצדס - 63 נקודות

  3. וויליאמס-ב.מ.וו - 47 נקודות

  4. טויוטה - 47 נקודות

  5. פרארי - 45 נקודות

  6. רד-בול - 22 נקודות

  7. סאובר - 12 נקודות

   

  המירוץ הבא במסלול אינדיאנאפוליס, ארה"ב, ב-19.6

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רייקונן - שמח
  צילום: איי אף פי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים